U Bačkom Gradištu dramatično u nadoknadi vremena

Kapiten Vojvodine Nemanja Jović postigao je jedan gol - foto: V. Jankov

Izuzetno uzbudljiva utakmicau Bačkom Gradištu. Apatinci su poveli već u prvom napadu preko Uzelca, potom su se ređale prilike na obe strane, ali do odmora nije bilo golova. Domaći su, umesto mreže, pogodili stativu i prečku.

Nastavak je doneo izjednačenje već posle pet minuta, jer je kapiten Jović bio precizan. Nastavilo se čvrstom igrom s obe strane, ali golova, i pored prilika, nije bilo. Kada su svi mislili da će se utakmica završiti rezultatom 1:1, u nadoknadi se odigrala prava drama i postignuta su još dva gola. Gradištanci su u trećem minutu nadoknade preko Stanojevića uspeli da stignu do 2:1, ali nisu prednost i sačuvali, pošto je u šestom minutu ektra igra Đukić poravnao na 2:2 i doneo svojoj ekipi bod, a domaćinu otkinuo dva.

Vojvodina - Mladost APA  2:2  (0:1)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 200: Sudija: Milan Radulović (Crvenka). Strelci: Jović u 50. i Stanojević u 90+3 za Vojvodinu, a Uzelac u 2. i Đukić u 90+6 za Mladost APA. Žuti kartoni: Ilić, Brkić, Dabižljević, Kisić (Vojvodina), Đukić (Mladost APA).

Vojvodina: Vuković, M. Marković (od 81. Stanojević), N. Marković, Vukolić, Brkić (od 70.Kisić), Đekić, Kačavenda (od 61. Rosić), Dabižljević, Ilić, Jović (od 81. Radosavljević), Janković.

Mladost APA: Juličić, Balać (od 56. Majstorović), K. Jovović, Arsović, Popović, Bačić, Uzelac (od 59. Basarić), Đukić, A. Jovović, Rapaić, Štrbac.