Gradina iskustvom i kvalitetom savladala dubljanski Kamenorezac 76

Utakmica Kamenorezac - Gradina, foto D.Ivanović

Bez šestorice standardnih prvotimaca koji su tokom prelaznog roka otišli iz kluba Kamenorezac nije mogao da se bolje suprostavi iskusnoj ekipi Gradine iz Pejovca, koja je prošle sezone bila član Prve Rasinske okružne lige. Slavili su gosti na igralištu u Dublju rezultatom 1:3. Bilo je ovo drugo prvenstveno kolo Druge Rasinske okružne lige ’’Zapad’’.

Trudili su se domaći odbrana je bila na visini zadatka sve do 9. minuta kada je danas dvostruki strelac Miloš Jovanović zatresao mrežu Lazara Petrašinovića i doveo goste u vođstvo sa 0:1. U 18. minutu 0:2 strelac isti igrač, tračak nade da će domaći uspeti kasnije da poravnaju rezultat ulio je pogodkom u 59. minutu Stefan Simić. Bilo je to 1:2 domaći se trude i dalje ali njeni napadači su neefikasni. Gosti iz Pejovca su iskoristili grešku odbrane domaćih u 77. minutu i pogodkom iskusnog Nenada Vasića povećali vođstvo na 1:3. Igrači Kamenorezca 76 i dalje pokušavaju da smanje rezultat ali nikako nisu uspevali. Desetak minuta pre kraja utakmice glavni sudija nije posle sporne situacije u šesnaestercu gostiju dosudio najstrožu kaznu za domaće pa su usledile reakcije. Međutim do kraja nije bilo većih uzbuđenja i gosti su odneli tri boda iz Dublja.

U narednom trećem kolu dubljani gostuju u Gornjem Ribniku kod trenutno vodeće ekipe na tabeli FK Ribnik, dok Gradina na svom terenu u Pejovcu dočekuje Morava iz Medveđe.

Omladinac 2 : 0 Mladost
Rujišnik 0 : 5 Mebit
Stari Trstenik 0 : 2 Ribnik
Kamenorezac 76 1 : 3 Gradina
Morava 5 : 1 Vinogradar
Sloboda 1948 1 : 4 Jugovići