Surčinski "Čelzi" prebrodio Brodarac

Utakmica u Surčinu odigrana je po veoma toplom i sparnom vremenu, živa u termometru pokazivala je 33. podeok. Gledaocima je bilo teško sedeti na tribinama, a tek igračima trčati na terenu, pravi spartanski uslovi.

Tempo shodno uslovima nije bio jak, ali je i pored toga bilo prilika. Do prve šanse za gol stižu gosti u 10. minutu. Nakon kornera najviši u buketu igrača je Pavlović, ali je lopta nakon njegovog udarca glavom završila kraj stative. Domaći su uzvratili četiri minuta kasnije, najpre Broćeta, a potom i Radović iz blizine nisu uspeli savladati Martinovića. Na sledeću šansu se čekalo do 25. minuta kada je Vučetić sa 14-15 metara loptu poslao pravo u naručje domaćeg golmana. Domaći na odmor ipak odlaze s minimalnom prednošću, jer je u prvom minutu nadoknade Matović rezantnim udarcem sa 13 metara savladao nemoćnog Martinovića.

Posle samo tri minuta igre u nastavku Brodarac je mogao do izjednačenja. Vučetić se našao sam ispred protivničkog gola, ali je bio dekoncentrisan prabacivši čitav gol sa 7-8 metara udaljenosti. Domaći u 60. minutu dupliraju prednost, šut Jovičina golman gostiju je kratko odbio Puzović je odreagovao poput kobre i loptu ćušnuo u gol.
Igrao se 65. minut kada gosti traže penal, a zbog protesta kapiten Brodarca Ilić morao je prevremeno u svlačionicu, zaradivši drugi žuti karton. Burno je reagovala i klupa, pa je teren morao da napusti i šef stručnog štaba gostiju Nikola Ilić, a rezervni igrač Đorđević je zaradio žuti karton.
Ostatak utakmice prošao je u otaljavanju posla domaćih, igrali su na sugurno i čuvali vođstvo. Na kraju čista i zaslužena pobeda Surčinaca koja ih ostavlja pri vrhu tabele, sa 8 bodova uz još četiri tima dele prvo mesto, dok Brodarac zauzima 12. mesto sa svega jednim osvojenim bodom. Jedinstvo je u subotu pre podne gost ekipi Ušća na Novom Beogradu, dok Brodarac u petak na stadionu OFK Žarkova dočekuje Radnički sa Novog Beograda.

JEDINSTVO - BRODARAC 2:0 (1:0)

STADION: FK Jedinstvo. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Savković Nikola. POM.SUDIJE: Radisavljević Ilija i Mitrović Kosta. STRELCI: Matović 45+1. i Puzović 60.min (Jedinstvo). ŽUTI KARTONI: Jovičin i Matović (Jedinstvo), Đorđević, Ilić, Nešić i Milivojević (Brodarac). CRVENI KARTON: Ilić 65.min (drugi žuti) (Brodarac).
JEDINSTVO: Novaković, Malešević (Živanović), Matović, Obradović, Đermanović, Mitrović, Šljukić (Radlovački), Puzović, Broćeta (Ranković), Andrić (Špoljarić), Radović (Jovičin).
BRODARAC: Martinović, Janković, Milivojević, Nešić, Ilić, Adamović (Sretenović), Zečević (Bojović), Bradić (Vranješ), Vučetić (Mitrović), Bogdanović, Pavlović.

Radnički (NB) 0 : 1 Kolubara
Prva iskra 1 : 0 OFK Budućnost
KFK Ravna gora Barajevo 1 : 0 Teleoptik
GSP Polet Dorćol 0 : 1 BASK TEK
Zvezdara 5 : 1 Studentski grad
Radnički (O) 0 : 0 Ušće Novi Beograd