02.09.2024 Administrator

Gradištanci ostali praznih šaka u komšijskom derbiju

Kapiten Vojvodine iz Bačkog Gradišra Domitrije Ilić - foto: V. Jankov

Brzo je splasnuo optimizam Gradištanaca u komšijskom derbiju protiv Mladosti u Turiji. Razlog treba tražiti u brzom vođstvu domaćina, koji su preko nekadašnjeg igrača Vojvodine Savina već u devetom minutu poveli sa 1:0. Dodamo li tome da je Janković propustili par prilika da anulira vođstvo rivala, onda je jasno da je voda krenula na vodenicu domaćina, koji su u nastavku, opet brzo u 52. minutu, preko Ćulibrka, koji je u igru ušao samo minut ranije, duplirali vođstvo, a kad je Gašić u 68. minutu postigao i treći gol za „mladostaše“, sve je bilo jasno.

- Za razliku od prethodne utakmice protiv Paragova pred našim navijačima, sada smo loše ušli u utakmicu i to nam se osvetilo. Kad smo promašili par prilika, stigla nas je kazna. Sve u svemu, rival je igrao bolje i zasluženo pobedio, a nama ostaje da izvučemo pouke iz ove utakmice, kako bismo u nedelju pružili maksimum protiv Apatinaca, koji nam dolaze u goste, rekao nam je po povratku iz Turije kapiten Voše u komšijskom derbiju Dimitrije Ilić.

Ne treba izgubiti iz vida da je u Mladosti, neposredno pre komšijskog derbija, došlo do smene trenera. Bečejca Oto Bartu je zamenio Vrbašanin Miroslav Knežević, koji je ranije već vodio ekipu iz Turije, pa su igrači bili dodatno motivisani da se dokažu novom treneru, a ceh je platila Voša. Komšija uvek prvi strada.

Trener Vojvodine Dušan Medić pružio je šansu sledećem sastavu u Turiji: Vuković, M. Marković (od 46. Jović), N. Marković, Vukolić, Brkić, Đekić, Kačavenda, Dabižljević, Ilić, Rosić (od 69. Radosavljević), Janković (od 81. Kopre).