25.08.2024 Stevan Davidović

Novobečejci razočarani suđenjem

Razočarenje na startu - Marko Njagrin (foto: Stevan Davdović)

U 2. kolu Područne lige Zrenjanin fudbaleri novobečejskog Jedinstva izgubili su od ŽFK Banata Bagljaš iz Zrenjanina 0:1, slobodno možemo reći nezasluženo.

Bila je to tvrda prava prvenstvena utakmica u kojoj, u prvom delu igre nije bilo ozbiljnijih prilika za gol, pa su posle prvih 45. minuta mreže mirovale. Početkom drugog dela utakmice, koji je kasnio desetak minuta (navodno jedan od sudija je imao zdravstvenih problema) iz jedne bezazlene situacije pred golom domaćih pala je odluka. Naime u 48. minutu, posle kornera koji je izveo igrač gostiju Kondić sa desne strane,  Đukić  je posle kontakta sa Njagrinim pao u kaznenom prostoru, da bi sudija Jovan Popov sa malom vremenskom zadrškom dosudio kazneni udarac, koji je uspešno realizovao najstariji na terenu Zlatko Đorić.

Nakon vodećeg gola prisustvovali smo neviđenoj opstrukciji gostujućih fudbalera, koji su kao i u prošloj sezoni (kada je takođe sudija bio iz Zrenjanina!), simulirali povrede, tražili lekarsku interveciju, protestvovali protiv svake odluke sudije. U jednoj situacije (72. minut) trojica fudbalera iz Zrenjanina su opkolili sudiji i nekoliko minuta nisu dozvolili da se izvede slobodan udarac za domaćina. Takvo ponašanje sudija Popov, je tolerisao, što je itekako uticalo na tok igre, u kojoj su domaći imali terensku inicijativu, više sjajnih prilika za izjednačenja, ali im je u ovom susretu i sreća okrenula leđa. Koliko je ovo nezaslužen poraz neka posluži podatak da je golman domaćih Dušan Šovljanski, osim prilikom izvođenja kaznenog udarca bio bez posle, jer gosti nisu imali više ni jednu priliku da ga ugoze.

Pored poraza ljubitelji fudbala u Novom Bečeju itekako su razočarani onim što se događa u ovom stepenu takmičenja. Naime utakmicu između domaćeg Jedinstva i ŽFK Banat Bagljaš iz Zrenjanina, kao i prošle sezone vodio je sudija iz Zrenjanina, koji prema mišljenju svih na stadionu kraj Tise nije dorastao za ovaj stepen takmičenja i svakom svojom odlukom, koje su najčešće išle na štetu domaćih, iritirao domaće ljubitelje fudbala, koji sad već sa pravom sumnjaju, da takvo delegiranje sudija, nije ni malo slučajno!

Jedinstvo - Banat Bagljaš 0:1 (0:0)

Novi Bečej: Stadion kraj Tise. Gledalaca 120. Sudija: Jovan Popov (Zrenjanin). Strelac: Đorić u 48. minutu iz penala. Žuti kartoni: Farkaš (Jedinstvo), Đorić, Cvetićanin, Kondić (Banat Bagljaš).

Jedinstvo: Šovljanski, Stanković, Njagrin, Mesaroški, Delić, Stojanov (Kevrešanov), Farkaš (Veselić), Vrebalov, Koledin, N. Pecarski (Perić), Kovačev

Banat Bagljaš: Baćan, Demić, Nović (Srdanov), Cvetićanin, Radičević, Medić, Đukić, Buratović, Đorić (Pjevčević), Kondić, Vujičić (Šabani)

Piše: Stevan Davidović