Pregled 1. kola Nišavske okružne lige

Rezultati 1. kola Nišavske okružne lige doneli su uzbuđenja i mnoštvo pogodaka. U zanimljivom fudbalskom vikendu, videli smo nekoliko ubedljivih predstava i par neizvesnih duela.

Taskovići su trijumfovali protiv Rad 1974 rezultatom 6:3, u meču koji je na poluvremenu bio izjednačen (2:2). OFK Napredak 1929 je ubedljivo savladao Moravu sa 6:0, pokazavši dominaciju već u prvom delu meča sa 4:0.

Moravica je odnela pobedu protiv Naisus 1977 sa 2:1, u uzbudljivom susretu koji je na poluvremenu bio izjednačen (1:1). Sličan ishod zabeležen je u utakmici između Arbanasce i Radnički 1924 gde je domaća ekipa slavila sa 2:1.

Polet je ostvario ubedljivu pobedu nad Bukovikom rezultatom 5:0. U utakmici bez golova, Malošište i Mekiš su podelili bodove nakon igre koja je završena sa 0:0.

Orljane je slavilo protiv Sloga 1980 sa 2:0, dok su Jugovići i Knežica remizirali sa 2:2, nakon što su domaćini vodili 1:0 na poluvremenu.

Tabela nakon odigranog prvog kola izgleda ovako: Na vrhu se nalazi OFK Napredak 1929 sa 3 boda, isto kao i Polet, Taskovići, Orljane, Moravica i Arbanasce. Ekipe Knežica, Jugovići, Mekiš i Malošište osvojile su po 1 bod. Ekipe bez osvojenih bodova su Naisus 1977, Radnički 1924, Sloga 1980, Rad 1974, Bukovik i Morava.

Taskovići 2 : 2 Arbanasce
OFK Napredak 1929 8 : 1 Radnički 1924
Polet 0 : 3 Naisus 1977
Malošište 5 : 1 Moravica
Sloga 1980 1 : 3 Bukovik
Jugovići 4 : 1 Rad 1974
Knežica 0 : 3 Mekiš
Orljane 3 : 2 Morava