Gardoš pao pred "Gatovcima"

Nakon dva početna remija bez golova Zemun je ugostio novosadski Mladost GAT. Isti skor kao domaćin imaju i gosti, samo im je gol diferencija 1:1.

Posle početnog ispitivanja snaga, Gatovci su se prvi odvažili da krenu u napade, što je po njih veoma brzo bilo plodonosno. Tanasin je u 14. minutu poluvolej udarcem sa 17 metara iskosa zatresao mrežu nemoćnog Joksimovića. Gosti su nastavili sa ofanzivnim igrom, a Vukadinović u 20. minutu izglednu priliku ne pretvara u gol, ovaj put golman domaćih je bio na visini zadatka.

Zemun se "probudio" tek posle pola sata igre, Arsović se na kapici šesnaesterca oslobodio svog čuvara, napravio još korak dva napred i snažno šutirao, Živković je atraktivnom paradom neutralisao opasnost. U 40. minutu gosti su propustili veliku šansu da dupliraju prednost, naime Parađina je neoprezno srušio u svom kaznenom prostoru Ćelića, a Vukadinovićev šut sa 11 metara Joksimović je uspeo da odbrani. Za ovaj propust gosti su mogli biti kažnjeni u drugom minutu nadoknade, idealno upošljen od Tabakovića na 3-4 metra od gola usamljen se našao Ratković, šutirao je iz prve tik pored stative, pa su gosti na odmor otišli s minimalnom prednošću.

Osvežili su svoj tim izmenama domaći na poluvremenu, a posle samo desetak sekundi igre u nastavku jedan od rezervista, Stoisavljević, ulazi u dobru šansu, ali mu šut sa desne strane brani iskusni Živković. Potom je Tabaković u 52. minutu sve lepo uradio osim završnog udarca, još jedna lepa prilika za zeleno-plave otišla je niz vetar. Ultra ofanziva domaćih nije donela promene ni u 56. minutu, kada je posle nabačene lopte iz kornera najviši u skoku bio half Jovanović. U 69. minutu umalo half gostiju Lalić, nakon centaršuta Svetličića, nije savladao sopstvenog vratara, Živković je pokazao da ima izuzetne reflekse.

Igrom u nastavku Zemun je zaslužio makar bod, ali njegovi igrači nisu uspeli da realizuju sijaset prilika, tako da su sva tri boda otplovila uz Dunav. Najlepši detalj na utakmici viđen je u 90. minutu kada je Jokić volej udarcem sa ivice šesnaesterca "ubio pauka" i overio pobedu Novosađana.

Zemun sledećeg vikenda ide na noge Slobodi u Užice, a "Gatovci" dočekuju Javor Matis.

ZEMUN - MLADOST GAT 0:2 (0:1)

STADION: Gradski stadion. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Lukić Aleksandar. POM.SUDIJE: Pešović Milan i Čotrić Nikola. STRELCI: Tanasin 14. i Jokić 90.min (Mladost GAT). ŽUTI KARTONI: Jovanović (Zemun), Šušnjar, Grjaznovs, Živković i Daničić (Mladost GAT).

ZEMUN: Joksimović, Arsović (Bacanović), Jovanović, Plavšić, Tabaković (Sajčić), Ratković (Stoisavljević), Svetličić, Vićentijević (Božić), Petrović (Vukićević), Parađina, Mijailović.

MLADOST GAT: Živković, Vukadinović (Milošev), Ćelić (Madžarević), Kokanović (Abadžija), Tanasin, Kočović, Šušnjar, Grjaznovs (Daničić), Lalić, Filipović, Ilić (Jokić).

Mačva 5 : 1 OFK Vršac
Radnik 0 : 0 Smederevo 1924
Borac 1926 1 : 1 GFK Dubočica
RFK Grafičar 2 : 0 GFK Sloven
Radnički (SM) 1 : 0 Trayal
Voždovac 2 : 0 GFK Sloboda