Putari "omamili" Lipare

Premijera između Jedinstvo Puteva i Lipolista odigrana je u nehumanim uslovima, po velikoj vrućini i sparini. Česte pauze i osveženje nisu mogli vratiti svežinu i igranje utakmice u podne je kontaproduktivno, niti su igrači mogli da pruže maksimum, niti su navijači mogli uživati u fudbalskoj predstavi. Na kraju svi su odahnuli, domaćin zadovoljan povratničkim trijumfom, navijači takođe, a gosti koji su krenuli put Užica u ranim jutarnjim satima, uspeli su da se, koliko-toliko, oporave od puta i pruže solidan otpor “putarima”. Jedni i drugi zaslužuju čestitke za uložene napore na dobro pripremljeno terenu stadiona u Krčagovu.

Ukupan utisak je da su Užičani bili bolji takmac i po šansama pobeda je mogla biti ubedljivija. U uvodnim minutima, “plavi” su na vreme poveli. Centaršut sa leve starane od Mitrovića, najboljeg pojedinca, Gajić je prihvatio na petercu i glavom pogodio desni ugao gola. Imali su “putari” još dve velike prilike da uvećaju vođstvo preko Kriokapića kome je u solo prodoru ponestalo snage i koncentracije pred golom Đorđevića. I u drugoj situaciji ponovo je učestvovao Mitrović, koji je razmenio pas sa Gajićem i sa 3-4 mestra prebacio gol. Gosti iz Mačve nisu ozbiljnije pripretili u prvom poluvremenu i tek su u nastavku krenuli konkretnije i beležimo obećavajuću akciju koja je potekla sa leve strane, centriranu loptu na drugu stativu prihvatio je Jošić i zamalo bio neprecizan.

Konačan rezultat postignut je u 82. minutu, Marjanović je prihvatio loptu kod korner zastavice, usledio je centaršut na drugu stativu do usanljenog Mitrovića kome nije bilo teško da glavom pogodi nebranjeni deo mreže.

JEDINSTVO PUTEVI – LIPOLIST 2:0

Stadion SC “Krčagovo”. Gledalaca oko 300. Glavni sudija: Ivan Vučićević. Pomoćne sudije: Ranko Stojanović, Nikola Stojanović. Strelci: 1:0 Gajić 4, 2.0 Mitrović 82. min. Žuti kartoni: Krstović, Bjelić, Pavlović(Jedinstvo Putevi), Subotić, Adamović, Vukićević, Đorđić(Lipolist). Crveni karton: S. Marić (90+3).

JEDINSTVO PUTEVI: Đorđević, Marjanović(Glišić), Gajić, Miličić, Bjelić(Jovanović), Mitrović, Krivokapić(Pavlović), N. Lazović, Krstović, Lazić(Marić), D. Lazović.

LIPOLIST: Stepanović, Popić(Đ. Đorđić), Subotić, Obradović, Lazarević,Samurović, Adamović, Perić(Pavlović), Jošić, Đorđić, Vukićević(Gavrić).

Real 2 : 1 Metalac
Budućnost Krušik 2014 2 : 1 Zlatibor
Mladi radnik 1926 4 : 3 Polet (Lj)
Loznica 0 : 0 Omladinac
Jošanica 0 : 1 Sloga (P)
Jedinstvo Putevi 2 : 0 Lipolist