Mladići Grafičara nastavljaju da dele lekcije

Posle dve startne pobede Grafičar je iza juga "Rajka Mitića" dočekao novajliju u ligi Sloven iz Rume. Krenuli su ljubičasti veoma ofanzivno, a u 8. minutu trio Mladenović, Maksimović, Sremčević pravi sjajnu akciju, ali ovaj potonji loptu šalje tik kraj stative. Dva minuta docnije mreža se ipak zatresla, posle centaršuta Mladenovića loptu je glavom okrznuo Sremčević, na dva metra od druge stative našao se Babakar i doveo Grafičar u vođstvo.

Splasnuo je potom tempo, gosti su koliko toliko uspostavili ravnotežu na terenu. Međutim akcije su im bile jednolične, konstantno su  dugim loptama pokušavali da pronađu isturenog Branu Ilića, koji nije imao prolaz između dva tornja u odbrani Beograđana, Jovanovića i Milosavljevića. Vredno pomena do odmora su jedino šutevi Maksimovića u 43. i Mladenovića u 45. minutu sa ivice kaznenog prostora, u oba slučaja golman Rumljana nije imao potrebe da interveniše.

Tek što se u nastavku krenulo sa centra domaći su duplirali prednost, na asistenciju Đurića strelac je bio Ajdar. U 55. minutu Sloven ostaje sa igračem manje, Stefanović je zbog drugog žutog kartona morao da napusti teren.

Brojčano slabiji gosti su se povukli na svoju trećinu terena, a bunker je prvi imao priliku da probije Sremčević u 61. minutu samo da je bio malo precizniji šutirajući glavom sa desetak metara. Potom Milosavljević u 74. minutu tuče glavom sa svega 4-5 metara, bravurozno je odreagovao čuvar mreže gostiju i odbranio. Lopta nikako nije htela u gol gostiju, divno se Maksimović u 81. minutu oslobodio svog čuvara i levicom sa 15 metara tražio suprotan ugao, međutim bio je zamalo neprecizan.

Krajnjih 2:0 nije rezultat pravog odraza snaga, jer je pobeda Grafičara morala biti izraženija većom razlikom, ali na kraju, pišu se tri boda. Narednog vikenda, u 4. kolu, "Grafosi" gostuju u Leskovcu, dok Sloven dočekuje Radnički iz Sremske Mitrovice na njihovom stadionu, gde igra kao domaćin.

RFK GRAFIČAR - GFK SLOVEN 2:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić jug veštačka trava. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Cvetković Jelena. POM.SUDIJE: Jovanović Ivana i Kostić Aleksandra. STRELCI: Babakar 10. i Ajdar 47.min (Grafičar) ŽUTI KARTONI: Milosavljević (Grafičar), Stefanović, Trivić, Stojsavljević i Vilotić (Sloven). CRVENI KARTON: Stefanović (drugi žuti) 55.min (Sloven).

RFK GRAFIČAR: Vraneš, Milosavljević, Matejević (Jevremović), Sremčević (Spasojević), Babakar (Čarls), Vasiljević, Đurić, Jovanović, Ajdar (Radonjić), Mladenović (Stojanović), Maksimović.

GFK SLOVEN: Dragićević, Simić (Ajdinović), Vilotić, B.Ilić (Jandrić), V.Ilić, Trivić, Knežević (Stojsavljević), Ostojić, Ignjić, Pešić, Stefanović.

Mačva 5 : 1 OFK Vršac
Radnik 0 : 0 Smederevo 1924
Borac 1926 1 : 1 GFK Dubočica
RFK Grafičar 2 : 0 GFK Sloven
Radnički (SM) 1 : 0 Trayal
Voždovac 2 : 0 GFK Sloboda