"Romantičari" slavili na severu Bačke

U petom kolu Mozzart Bet Super lige Srbije, domaći tim TSC iz Bačke Topole dočekao je OFK Beograd. Na kraju, gosti su slavili rezultatom 1:0 i odneli sva tri boda.

Od samog početka utakmice videlo se da će oba tima igrati ofanzivno. Već u 16. minutu OFK Beograd dolazi do prednosti zahvaljujući golu Aleksandra Kahvića. Ovaj gol pokazao se kao odlučujući jer je na kraju i presudio meč.

Na poluvremenu rezultat je ostao 0:1 u korist gostujućeg tima. Na startu drugog poluvremena domaći tim napravio je dve izmene u pokušaju da osveži svoju igru. Marko Lazetić ušao je umesto Aleksandra Ćirkovića, dok je Jovan Vlalukin zamenio Stefana Jovanovića.

U 63. minutu prvi žuti karton na utakmici dobio je Saša Jovanović iz redova TSC. Trener TSC-a, videvši da situacija na terenu ne ide u prilog njegovom timu, u 70. minutu uvodi dodatne izmene. Ivan Milosavljević zamenio je Sašu Jovanovića, dok je Petar Stanić ušao umesto Mihajla Banjca.

Minut kasnije, OFK Beograd takođe pravi izmene. Nikola Mituljikić zamenio je Slobodana Stanojlovića, koji je odmah nakon izlaska dobio žuti karton. Takođe, u 74. minutu u postavu su uvedeni Gleofilo Sabrino Vlijter i Samuel Owusu Kwame, zamenivši Aleksandra Cvetkovića i Aleksandra Kahvića.

Dinamična utakmica nastavljala se i dalje sa mnogim faulovima i tvrdim duelima. Nikola Mituljikić iz OFK Beograda dobio je žuti karton u 79. minutu, dok je trener gostiju Simo Krunić dobio karton dva minuta kasnije. Petar Stanić iz TSC-a pridružuje se listi igrača sa javnim opomenama u 87. minutu.

U poslednjem pokušaju da preokrene utakmicu, trener TSC Klafurić uvodi Bence Sosa umesto Nemanje Petrovića. U sudijskoj nadoknadi vremena, Nikola Mituljikić dobio je svoj drugi žuti karton, što je dovelo do automatskog isključenja, ali rezultat se nije menjao.

Ovom pobedom OFK Beograd nastavio je pozitivan niz rezultata, sa samo jednim porazom u poslednjih pet utakmica. S druge strane, TSC je pretrpeo drugi poraz u poslednjih pet utakmica, čime se njegova pozicija na tabeli dodatno zakomplikovala.