Voždovac startovao pobedom protiv indolentne Inđije

Zmajevi su u dosta izmenjenom i podmlađenom sastavu započeli kampanju u drugom rangu takmičenja, a gost im je bila ekipa Inđije koja se dve uzastopne godine kroz baraž nije uspela domoći najvišeg ranga. Dakle, u najavi smo trebali gledati jako zanimljiv meč između dva takmaca, pretendenta za plasman u viši rang, mada u prvom poluvremenu nije bilo tako.

Veoma brzo je viđeno prvo uzbuđenje, posle nepuna dva minuta igre, a nakon kornera za goste, najviši u skoku bio je Kožović, ali i zamalo neprecizan. To je ujedno bilo sve od značajnijih dešavanja u prvom delu. Trema je bila prisutna kod domaćih igrača, kao da su im noge bile okovane lancima. Inđijci su to vešto koristili imajući znatno veći posed, međutim osim prividne terenske dominacije ništa više nisu postigli. Bezidejna igra obe ekipe i poluvreme za zaborav.

Ništa bolje nije počelo ni u nastavku, rastrzana igra bez više od par povezanih pasova, sve u svemu mučno za gledanje. Prvo što bi se moglo izdvojiti je šut Furtule sa ivice kaznenog prostora u 54. minutu, lopta je završila na spoljnom delu mreže gola gostiju. Iz letargične igre kada se baš ništa nije dešavalo niti se iko na stadionu nečemu nadao, rezervista Belić je u 72. minutu odapeo ¨strelu˝ sa 18 metara u donji levi ugao gola gostiju i doveo ˝Zmajeve˝u vođstvo.

Inđija je potom preuzela inicijativu, a najozbiljnije je pripretila u 90. minutu kada je Slaviša Stojanović tukao iz srca šesnaesterca, ali se odbranom istakao danas nezaposleni golman domaćih Knežević i sačuvao svoju mrežu netaknutom. A onda, igrao se treći minut nadoknade, u kontranapadu Kolarević postavlja konačnih 2:0 i overava pobedu ˝Zmajeva˝. Sve u svemu, utakmica neće dugo ostati u lepom sećanju gledaocima, a ono najvažnije, bodovi, pišu se ipak snalažljivijoj ekipi sa Dušanovca.
U drugom kolu narednog vikenda Voždovac gostuje na ˝Satelitu˝ ekipi Mladost GAT, dok Inđija na svojoj ˝Toyo tires areni˝ dočekuje Zemun.

VOŽDOVAC  - INĐIJA 2:0 (0:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 200. GL.SUDJA: Jakovljević Mladen. POM.SUDIJE: Pešović Milan i Čotrić Nikola. STRELCI: Belić 72. i Kolarević 90+3.min (Voždovac). ŽUTI KARTON: Zimonjić (Inđija).
VOŽDOVAC: Knežević, Janković, Nedeljković, Matić, Braunović, Derviši (Kolarević), Furtula (Petrović), Ouanda (Stanković), Cvetojević, Knežević (Belić), Vidić.
INĐIJA: Tasić, Kožović, Kokir (Kuljanin), Gajilović (Mihajlović), Zimonjić (L.Dobrijević), Vrbić (Miodragović), Arambašić, Pantić, Rmuš (S.Stojanović), S.Mitrović, J.Mitrović.

Smederevo 1924 0 : 2 OFK Vršac
Mačva 4 : 0 GFK Dubočica
Radnik 1 : 0 GFK Sloven
Borac 1926 4 : 0 Trayal
RFK Grafičar 3 : 1 GFK Sloboda
Radnički (SM) 1 : 1 Mladost GAT