"Grafosi" silni na startu

Čast da u Beogradu otvori novu sezonu Prve lige Srbije pripala je ekipi Grafičara, koji još uvek ne igra na svom novoizgrađenom stadionu na Senjaku pa su užičku Slobodu dočekali na terenu omladinske škole Crvene zvezde iza juga Marakane. Otvorena i lepa igra od samog početka mamila je aplauze kako domaće, tako i mnogobrojne gostujuće publike.

Prvo uzbuđenje i penal za Grafičar viđen je u 7. minutu kada je u šesnaestercu gostiju oboren hitronogi Babakar. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Andrija Maksimović. U 22. minutu nakon kratko vraćene lopte svom golmanu halfa gostiju Cvetića, iste se dokopao snalažljivi Mladenović i duplirao prednost Beograđana. Utakmica je veoma brzo rešena, Ajdar je u 29. minutu izveo slobodan udarac, golman Užičana Savić kratko odbio loptu koja je pala pravo na nogu Babakara i to je već 3:0 za Grafičar.

Sloboda je prvi put ugrozila gol domaćih u 35. minutu, prizemni udarac Mitkova sa 14 metara Vraneš je vrhovima prstiju izbio u korner. Do poluvremena Grafosi su mogli i uvećati prednost, ali je Savić sjajnom intervencijom u 40. minutu odbranio Stojanovićev oštar udarac sa desetak metara udaljenosti.

Kako su završili prvo, tako su domaći započeli i drugo poluvreme, snažan šut Srbijanca pod prečku u 52. minutu sa 13-14 metara atraktivnom paradom je zaustavio gostujući vratar. Tri minuta kasnije Stojanović sa svega par metara šutira visoko iznad gola gostiju.

Kazna za promašaje u vidu pogotka za Slobodu stiže u 57. minutu, a strelac je bio vižljasti Glišović. Potom kao da je ušla voda u uši domaćim igračima, iz do tada tečne, prešli su u igru sa puno grešaka i pogrešnih pasova. Brzo su se ipak pribrali, a lepu akciju Mladenovića i Maksimovića u 65. minutu sjajnom paradom je zaustavio Savić.

Igra je potom malo izgubila na tempu, ali je lopta ipak više bila u posedu igrača gostujuće ekipe. Na isteku 78. minuta iznenada se sam pred golmanom Grafičara našao Cvetićanin, njegov udarac iz blizine Vraneš je odbranio nogom. Svi napori gostiju da ublaže poraz ili bar dođu do remija nisu urodili plodom, jer su ostali nedorečeni kada bi se našli u situacijama na oko 25-30 metara od gola domaćih.

Na kraju sasvim zaslužena pobeda Grafičara, mada su nam ostali dužni za neaktivno drugo poluvreme. Naredno kolo Grafičar gostuje ekipi Trajala, dok Užičani na svom stadionu dočekuju Radnički iz Sremske Mitrovice.

RFK GRAFIČAR - GFK SLOBODA 3:1 (3:0)

STADION: Rajko Mitić jug veštačka trava. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Vukadinović Aleksandar. POM.SUDIJE: Stojković Uroš i Milićević Srđan. STRELCI: Maksimović 8. (k.u.), Mladenović 22. i Babakar 29.min (Grafičar), Glišović 57.min (Sloboda). ŽUTI KARTONI: Jovanović, Milosavljević i Matejević (Grafičar), Đukić i Janković (Sloboda).

RFK GRAFIČAR: Vraneš, Milosavljević, Matejević, Babakar, Vasiljević, Srbijanac (Marić), Stojanović (Nikolić), Jovanović, Ajdar, Mladenović (Veličković), Maksimović (Čarls).

GFK SLOBODA: Savić, Cvetić, Mitkov (Agjemang), Rašković, Pavlović (Cvetićanin), Đukić (Zogović), Glišović, Nedeljković (Starčević), Mijung (Radoman), Janković, Jovanović.

Smederevo 1924 0 : 2 OFK Vršac
Mačva 4 : 0 GFK Dubočica
Radnik 1 : 0 GFK Sloven
Borac 1926 4 : 0 Trayal
RFK Grafičar 3 : 1 GFK Sloboda
Radnički (SM) 1 : 1 Mladost GAT