Remi Timoka 1919 pod Kraljevicom protiv gostiju iz Vidina

Fudbaleri Timoka 1919 igrali su danas u Zaječaru revanš meču protiv ekipe Bdin iz Vidina. Ovo je bila peta kontrolna utakmica zaječaraca u pripremnom periodu pred start sezone u Srpskoj ligi "Istok" ali je ujedno i prva koju vodi novi Šef stručnog štaba Žarko Jovanović. Pre tri dana na gostovanju u Vidinu igrači Timoka 1919 su pobedili rezultatom 3:1 dok je danas ovaj prijateljski meč završen remijem 1:1.

Posle dva neuspela pokušaja u prvom poluvremenu i jedan u drugom, Rastko Nikolić je doneo prednost zaječarcima u 56. minutu na centaršut Luke Stojadinovića. Zahariev se u 78. minutu, uz pomoć odbrane domaćih, našao sam ispred golmana Ilije Jovića i preciznim udarcem izjednačio rezultat.

Trener Žarko Jovanović se još uvek upoznaje sa igračima tako da se nije opterećivao rezultatom već je malo promešao karte kako bi video ko koliko može da da na određenim pozicijama.

Generalka protiv Dunava iz Prahova zakazana je za subotu 3. avgusta a prvu prvenstvenu utakmicu Timok 1919 igra 11. avgusta protiv ekipe Budućnost u Popovcu.

TIMOK 1919: Jovanović, Kiš, Vanić, Pavlović, Tričković, Rosić, Antunović, U. Nikolić, Stojadinović, Barac i R. Nikolić. Igrali su još: Jović, Ognjenović, Ramadani, Cvetković, Mašić, Mladenović, Petrović, Mirković i Ćirić. Trener: Žarko Jovanović.

BDIN: Asenov, Georgiev, Miltev, Kirilov, Ivanov, Jošev, Zahairev, Cvetkov, Spasov, Sokolov i Nikolov. Igrali su još: Kolčov, Stefanov, Rosenov, Stoilkov, Joalov, Vergilov i Jordanov.

Dunav 1 : 0 Jedinstvo 1936
OFK Brzi Brod 0 : 1 Jedinstvo (P)
GFK Jagodina 3 : 1 Trstenik PPT
Timok 1919 1 : 1 Đerdap
SU Dinamo Jug 2 : 0 Radnički (P)
Radnički (S) 2 : 1 Vlasina