Gradske lige Šapca: Torpedu i Rudaru derbiji kola po grupama

Kako su se sve utakmice u Gradskoj fudbalskoj ligi Pocerini završile po odigravanju regularnih 90 minuta, sa rezimeom kola krenućemo upravo od ove grupe. Za ishode utakmica moglo bi se reći da su u skladu sa očekivanjima, sa malim izuzetkom pojedinačnih visokih trijumfa. Derbi je rešen u korist Rudara (5:1), iako nije izgledalo da će biti tako lako jer je Zablaće u 55. minutu zaostajalo za samo jedan gol. U narednih 12 minuta domaći postižu tri gola i tako utakmica dobija potpuno novu dinamiku. Golgetersku seriju Ivan Tomić je nastavio sa nova četiri pogotka, za ukupno devet u poslednje tri utakmice. Jelen je nastavio tradiciju dobrih rezultata protiv Jedinstva, i to na njihovom terenu. Kao i Rudar, pobedili su sa 5:1, ali kao gosti u Maloj Vranjskoj. Pitanje pobednika bilo je rešeno već nakon uvodnih 10 minuta kada je bilo 0:3. I na ovom meču jedan od igrača se četiri puta upisivao u listu strelaca. Naravno, reč je o Draganu Nikoliću, najboljem strelcu lige. Fudbaleri Mladost Sv. bili su najubedljiviji ovog vikenda, malo im je falilo da “dobace” do dvocifrenog učinka. Devet golova smestili su u mrežu slatinske Mladosti, postignuti od strane šestorice igrača.

Najduži aktuelni pobednički niz, koji iznosi četiri trijumfa, zabeležio je Bojić nadigravši Metlić na njegovom terenu (0:3). Posao su završili u periodu od 23. do 29. minuta kada su postigli sva tri gola. Za jedini preokret pobrinuo se Galeb (3:1), koji je nadomestio minimalni deficit sa poluvremena u duelu sa Borcem BTG. Zahvaljujući tome Cerovčani su sačuvali peto mesto (25), uz približavanje Zablaću (27), koji je ujedno i njihov sledeći rival. Posle ovog kola Rudar (39) je jedina neporažena ekipa u obe grupe sa identičnom prednošću od šest bodova u odnosu na Jelen i Mladost Sv (33). sa kojima će igrati kroz naredne dve nedelje. Dalje sledi Bojić (22), zatim Jedinstvo (16), Borac BTG (15), Mladost Sl. (7) i Metlić (0).

Praznici su definitivno u određenoj meri uticali i na utakmice ovog vikenda, naročito u Mačvi. Roma nije otputovala na okršaj sa Culjkovićem, dok se Savacium u Slepčeviću pojavio sa devetoricom pa se meč završio nedugo po početku drugog perioda kada je već bilo 5:0 za Omladinac. Nakon velikog derbija, Torpedo - Sanrajs, vrh tabele u Mačvi se dodatno zakomplikovao. Domaći su naneli prvi poraz Šapčanima (2:1), u jednoj veoma korektnoj utakmici završenoj sa samo jednim žutim kartonom, i to onim koji je dodeljen usled odlaganja igre. Pobeda je došla zahvaljujući odličnom prvom delu igre i golovima sjajnog tandema Nemanja Rajić - Siniša Nikolić. Pravo stanje na tabeli znaćemo po donošenju odluka Takmičarsko-disciplinskog komesara Gorana Jevtića, no ono što je sigurno jeste da nas očekuje uzbudljiva završnica prvenstva.

NAPOMENE:

- Utakmica Partizan - Sloga prekinuta je u 89. minutu pri rezultatu 3:2 (0:0) za domaćina usled fizičkog konflikta između igrača, a zatim i publike.
- Utakmica Culjković - Roma se nije igrala, jer gostujuća ekipa nije doputovala na utakmicu.
- Utakmica Omladinac 2013 - Savacium prekinuta je u 47. minutu pri rezultatu 5:0 za domaćina, jer je gostujuća ekipa ostala sa nedovoljnim brojem igrača na terenu.

Izvor: ofssabac.org.rs

Sunrise Šabac : Savacium
Omladinac 2013 : Napredak
Torpedo 1924 : Sloga
Partizan : Culjković