Visok let sokolova iznad Dorćola

Veoma važna utakmica za obe ekipe, kad se opstanka tiče, počela je šansom za Dorćolce posle samo minut i po igre, kapiten Jovanović je šutirao mlako sa 5-6 metara udaljenosti. Na isteku 13. minuta gosti su uzvratili, Gardić je neprecizno tukao glavom sa ivice peterca.

Jović je u 17. minutu precizniji na centaršut Vučićevića i snažnim udarcem nogom savladao je Rakonića, za vođstvo "sokolova". Bolju igru u polju gosti su mogli krunisati još jednim pogotkom u 22. minutu, Martić je izašao sam pred golmana domaćih, ali nije uspeo da ga savlada.

Nadmoć gostiju je zatim okončana i nailazi period bolje igre domaćih. Kolosalnu priliku da izjednače ne koriste u 29. minutu, posle jednog centaršuta sudario se gostujući half Karišik sa svojim golmanom Jevrićem, a Maksimović to nije umeo da iskoristi i sa 8 metara promašio je prazan gol. Period bolje igre "Gaučosa" do odmora nije doneo izjednačenje iako su Dimić u čak tri navrata i Pavlović imali veoma dobre prilike.

U drugom delu je viđena mnogo slabija igra uz taktičko nadmudrivanje. Letargiju je jedino prekinuo rezervni igrač gostiju Piplica, kada je u 58. minutu snažnim udarcem sa 18 metara prosto "pocepao" mrežu rivala. Sve posle toga je za zaborav, a gostima sa Careve ćuprije ova tri boda su velika kao kuća.

U 26. kolu, dan pred Vaskrs, Dorćolci gostuju u Padinskoj skeli, dok Baskovci na Veliki petak igraju na Carevoj ćupriji protiv Brodarca.

GSP POLET DORĆOL - BASK TEK 0:2 (0:1)

STADION: FK GSP Polet Dorćol. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Božović Nikola. POM.SUDIJE: Božić Dejan i Radisavljević Ilija. STRELCI: Jović 17. i Piplica 58.min (BASK TEK). ŽUTI KARTONI: Tošić i Tatomirov (GSP Polet Dorćol), Piplica i Avramović (BASK TEK).

GSP POLET DORĆOL: Rakonić, Tošić, Dimić (Nikolić), Tatomirov, Radulović (Bjelajac) (Lakić), Maksimović (Đelmaš), Jovanović, Marušić, Pavlović (Mijušković), Daraboš, Hiti.

BASK TEK: Jevrić, Karišik (Rakonjac), Stupar, Milisavljević (Siječo), Stamenić, Jovković, Vučićević (Samurović), Martić (Piplica), Jović (Kostić), Avramović, Gardić.

Torlak 1 : 2 Jedinstvo
Zvezdara 1 : 3 Budućnost
Rad 1 : 3 Prva iskra
Brodarac 3 : 0 Ušće Novi Beograd
GSP Polet Dorćol 0 : 2 BASK TEK
Teleoptik 2 : 0 PKB