Vinogradar osvojio veoma važna tri boda protiv Rembasa

Teren u Zleginju - foto:Žarko Arsić

Da se na muci poznaju junaci pokazali su danas fudbaleri Vinogradara iz Zleginja. Vinogradar je u zoni ispadanja pa su danas pod imerativom pobede dočekali ekipu Rembasa iz Resavice. Domaćin je odmah počeo silovito i već u 3. minutu dolazi do prednosti Vukojević odlično gura u prostor loptu do Lisinca a ovaj sve završava sjajno i pogađa mrežu Vasića. Posle gola domaćina gosti su tražili igranje rukom Mitića ali je glavno sudija okarakrerisao da Mitić nije igrao rukom pa je igra nastavljena. Nastavio je domaćin sa napadima pa je u 19. minutu Lisinac odlično šalje loptu do Maksića koji ne koristi šansu. Trener Srba Stanković je već u prvom poluvremenu morao da izvrši prinudnu izmenu jer je zbog povrede Nikolić morao van igre. Ponovo je u 36. minutu Vukojević pronašao Maksića kome lopta beži i propada još jedna šansa domaće ekipe. U 41. minutu gol Maksića je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U drugom poluvremenu samo što se krenulo sa centra igrao se 47. minut Lisinac majstorski šalje loptu u peterac gostiju lopta prolazi pored odbrabenih igrača Rembasa a Pavlović odlično smiruje loptu i preciznim šutom je šalje ispod prečke za 2:0. U 65. minutu Jovan Jovanović šutira iz daljine a Radulac loptu šalje u korner. Da se gol iz kornera može postići i u nižim ligama ne samo u Super ligi kao što je to uradio Adžič pokazao je igrač gostiju Jovan Jovanović u 65. minutu kada postiže gol direkno iz kornera. Opravdano su protestvovali sa domaće klupe jer je dva puta igrač gostiju prilikom izvođenja auta jednom nogom ulazio u teren ali sudija to nije primetio. Domaćin ponovo preti pred kraj utakmice Zdravković izvodi slobodan udarac u 73. minutu a visoki Gašić odlično šutira glavom a Vasić loptu izbacuje u korner.

VINOGRADAR - REMBAS 2:1 (1:0)

Zleginje-Stadion Vinogradara. Gledalaca: 200. Sudija: Nikola Bogdanović (Ćuprija )7. Strelci: Lisinac u 3. minutu, Pavlović u 47. minutu za Vinogradar i J.Jovanović u 66. minutu za Rembas. Žuti kartoni: Pavlović (Vinogradar), Živković, Nešić (Rembas). Igrač utalmice: Lisinac.

VINOGRADAR: Radulac-, Mitić 7, Marković 7, Gašić 7, D.Nikolić 6 (Veličković6), Maksić 5,5, Lisinac 7,5, Zdravković 6,5, Pavlović 6, 5 (Radojković-), Vukojević 7 (Knežević -) Milovanović 7.
REMBAS: Vasić 6, Milutinović 6 (Dimitrijević 6,5), Ljubisavljević 6,5, Milošević - (Nešić 6), Bogdanović 6,5, J.Jovanović 7, N.Jovanović7, Aleksić 6,5, L.Jovanović 6,5, Živković 6,5 (Đorđević-), Obradović 6.