Baždarević sa "kreča" odlučio u Pazarskoj banji

FK Jošanica - foto: Staniša Sretenović

Jošanica i Sloga odigrali su pravu takmičarsku i borbenu utakmicu, sa velikom potrošnjom energije. Nije bilo toliko lepote u igri, ali se akterima mora odati priznanje za uložen trud i sprovođenje u delo trenerskih zamisli.

Od prvog minuta sve je prštalo na terenu, gosti iz Požege su imali više od igre, posed i stvorili 2-3 zrele prilike. U drugom poluvremenu trener Staniša Sretenović je promešao karte, postavio stvari na svoje mesto, pravovremene izmene i dodatna energija uticala je da preuzmu stvari u svoje ruke i uštopuju ambiciozne goste. Ključan detalj odigrao se u 61.minutu, nakon prekršaja nad Nurovićem sudija Jovanović je bez razmišljanja pokazao na belu tačku. Siguran realizator bio je najagilniji napadač domaćih Baždarević, koji je loptu poslao u jednu a golmana Radića u drugu stranu. Tempo nije opao i gosti su bezuspešno pokušavali da stignu do gola Simića. Pored strelca Baždarevića, prema kome je “nameštena” igra, u domaćoj ekipi istakao se Nurović, Jelić, Šaćirović i najstariji igrač lige Ferizović.

JOŠANICA - SLOGA (Požega) 1:0 (0:0)

Stadion u Novopazarskoj banji. Gledalaca oko 250. Strelac: Dajlan Baždarević u 62. minutu (k.u.). Gl sudija: Milija Jovanović (Smederevo). Pom. sudije: Nikola Manojlović (Kragujevac), Duško Đurić (Kragujevac). Žuti kartoni: Baždarević, Sadović (Jošanica), Lakota, Matić, Škrelj (Sloga).

JOŠANICA: Simić, Jelić, Ferizović, Dolovac (Demirović), Šaćirović, Baždarević, Fljuljanin (Župić), Marovac, Sadović, Dž. Mulić (Š. Mulić), Nurović.

SLOGA: Radić, Milinković, Unković (Škrljej), Vukčević, Lakota (Žunić), Amaulović, Bukvić, Petrović, Šopalović (Lakušić), Radojević, Matić.

Vrelo Sport 0 : 1 Polet (Lj)
Borac 1926 2 : 0 Omladinac (Z)
Tutin 0 : 2 Takovo
Loznica 3 : 0 Sloga 33
Real 1 : 0 OFK Mihajlovac
Jošanica 1 : 0 Sloga (P)