Igrač više odlučio pobednika na Banovom brdu

Krenuo je Čukarički uspešno u prolećnu etapu takmičenja ubeleživši trojku na gostovanju u Surdulici, dok je Pančevcima pobeda izmakla u nadoknadi vremena protiv neugodnog Novog Pazara. Večeras po idealnom vremenu za igru, živa na termometru pokazivala je na početku susreta 12 stepeni, obe ekipe su ušle željne nadigravanja i pozitivnog rezultata.

Hajdin je prvi pripretio u 5. minutu dobro zagrejavši dlanove golmana domaćih Filipovića. Gosti su malo više angažovaniji na startu, Pavlov u 12. minutu biva zamalo neprecizan sa 12-13 metara iskosa. Da su i domaći ˝živi˝ pokazao je Tošić, kada je posle Adžićevog kornera bio najviši u skoku, ali je sa desetak metara loptu poslao samo u naručje Mijatovića. Veoma blizu golu domaći su bili u 22. minutu kada je Jovanović opalio po lopti sa nekih 14 metara, Mijatović se ispružio koliko je dug i uz pomoć stative sačuvao mrežu.
U 24. minutu desila se neuralgična situacija koja je uticala na dalji tok susreta. Đorđević je na sredini terena grubo startovao na Igora Miladinovića i za to od strane sudije Novaka Simovića zasluženo ˝počašćen˝ crvenim kartonom. Sa igračem manje ekipa iz Pančeva je bila primorana da se povuče na svoju polovinu, ˝brđani˝ su preuzeli inicijativu. Omaleni Miladinović u 35. minutu pravi dar mar i prolazi kroz odbranu Pančevaca, ali je na kraju njegov šut zaustavio, danas sjajni, Mijatović. I onda, kada se niko nije nadao, sevnula je brza kontra iz koje je Železničar stigao do vođstva, igrao se 45. minut. Nakon nekoliko pasova lopta je stigla do Hajdina, ovaj je uposlio usamljenog Grgića koji parabolom sa 15 metara, malo iskosa, loptu šalje u mrežu van domašaja ruku Filipovića.
Belo-crni su u nastavak ušli rešeni da rezultat preokrenu u svoju korist, a igrač više u polju je bila velika prednost za njih. Adžić se u 51. minutu nije najbolje snašao u petercu gostiju, otišao je previše u stranu u želji da predribla golmana i ušeta se u gol, umesto da šutira kada je već bio sam. Da gosti nisu samo orijentisani na odbranu pokazao je Lakićević u 55. minutu, ˝opalio˝ je po lopti sa 18 metara, ona je prohujala tik kraj stative. Mučio se večeras ˝Čuka˝ da stigne do pogotka i to im najzad uspeva u 74. minutu, kapiten Docić je sa 5 metara savladao gostujućeg čuvara mreže, za izjednačenje.
Nastavili su ˝brđani˝ sa atacima, a rezerviste Ergelaš u 80. i Brazilac Melo dva minuta kasnije iz izglednih prilika ne uspevaju da potpuno preokrenu rezultat na svoju vodenicu. To je ipak pošlo za nogom Stojanoviću u 87. minutu, na idealan pas Ergelaša, preostalo mu je samo da poturi stopalo i sa par metara ubaci loptu u praznu mrežu. Odbrana gostiju i pored velike požrtvovanosti ipak nije uspela da izdrži pritisak do kraja, tako da je tim sa Banovog brda na stopostotnom učinku posle dva odigrana kola u nastavku prvenstva.
˝Brđani˝ naredne subote od 16 sati gostuju na našem najvećem stadionu gde će ih dočekati Crvena Zvezda, dok Železničar istog dana, samo dva i po sata kasnije, igra protiv TSC-a iz Bačke Topole.

ČUKARIČKI - ŽELEZNIČAR 2:1 (0:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Simović Novak. POM.SUDIJE: Đorović Nikola i Simović Miloš. STRELCI: Docić 74. i Stojanović 87.min (Čukarički), Grgić 45.min (Železničar). ŽUTI KARTONI: Docić (Čukarički), Konatar, Obradović i Lakićević (Železničar). CRVENI KARTON: Đorđević 24.min (Železničar).
ČUKARIČKI: Filipović, Tošić, Docić, Stevanović, Ivanović (Endiaje), Adžić (Ergelaš), Sisoko (Stojanović), Jovanović, Vranješ, I.Miladinović (Milojević), Kovač (Melo).
ŽELEZNIČAR: Mijatović, Konatar, Romanić (Purtić), Đorđević, Knežević (Kahvić), Hajdin, Grgić (Jovanović), Balaž, Lakićević, Obradović, Pavlov (Ignjatev).

Radnički 1923 2 : 1 Vojvodina
Radnički (N) 1 : 0 Javor Matis
Partizan 5 : 2 IMT
TSC 1 : 0 Radnik
Čukarički 2 : 1 Železničar
Novi Pazar 0 : 3 Crvena zvezda