Remi sa poljskim Lođom u završnoj proveri

I u trećoj, ujednoj i završnoj proveri na pripremama u Antaliji, fudbaleri Radničkog 1923 nisu osetili gorčinu poraza. Iako oslabljena neigranjem nekolicine standardnih prvotimaca, četa trenera Feđe Dudića dostojno se suprotstavila članu poljske elitne divizije, ekipi LKS Lođa, zabeleživši svoj drugi remi u završnom delu priprema – 1:1 (1:1).

Ako u stručnom štabu “crvenih” mogu biti zadovoljni igrom i ostvarenim rezultatima u završnom delu priprema, onda ih sa druge strane svakako brine sve nepovoljniji zdravstveni bilten ekipe. Nakon iskusnog defanzivca Slobodana Simovića i najboljeg strelca “crvenih” u jesenjem delu prvenstva Milana Vidakova, na listi povređenih igrača našli su se i Luka Zorić i Stefan Čolović, koji su se u međuvremenu vratili u Srbiju gde će nastaviti proces oporavka. Van konkurencije za današnju utakmicu bio je i Kilijan Bevis, koji se takođe poslednjih dana žalio na povredu, ali se srećom ispostavilo da je ona ipak lakše prirode, tako da je reprezentativac Gvadalupea ostao sa svojim saigračima u Turskoj.

Sam početak današnje utakmice nije obećavao. Poljski tim je već u 16. minutu došao do prednosti pogotkom Zeliga posle kornera, ali su Šumadinici samo minut kasnije uzvratili istom merom preko novajlije Ćosića, koji je posle pogođene stative Činedua odbijenu loptu smestio u protivničku mrežu. Bilo je to manje-više sve vredno pažnje u prvih 45 minuta susreta, ako izuzmemo dva solidna pokušaja mladog Gluščevića u samom finišu ovog dela igre.

Nastavak utakmice doneo je znatno više uzbuđenja, naročito pred golom poljske ekipe. Najpre je za sada poslednje pojačanje “crvenih” u zimskom prelaznom roku, Besim Šerbedžić, imao dve lepe prilike da, poput Ćosića, upiše svoj prvenac u dresu kragujevačkog superligaša. Prvi njegov udarac je izblokiran ispred gol linije, a drugi je završio preko gola.

Najbolju priliku za Kragujevčane u ovom periodu utakmice propustio je Milutin Vidosavljević u 73. minutu, kada je nakon osvojene lopte na protivničkoj polovini terena iz izgledne pozicije šutirao pored gola. Imao je prošle sezone vodeći strelac “crvenih” još jedan solidan pokušaj u samoj završnici utakmice, ali je i ovoga puta bio neprecizan.

Kragujevački superligaš je tako ciklus od tri pripremne utakmice u Antaliji okončao bez poraza, sa skorom od dva remija i jednim ostvarenim trijumfom. Pored današnjeg remija sa Lođom, naša ekipa prethodno je odigrala nerešeno i sa ruskim premijerligašem Krila Sovjetovim (1:1), dok je jedinu pobedu zabeležila u susretu sa austrijskim Altahom (2:1).

“Crveni” se sutra vraćaju u Srbiju, a već u subotu ih na stadionu “Čika Dača” sa početkom u 13 časova očekuje generalna provera protiv lidera Mozzart Bet Prve lige Srbije, ekipe OFK Beograda.

RADNIČKI 1923 – LKS LOĐ 1:1 (1:1)