Jagodina bez poraza u pripremnom periodu

Plavi su danas imali generalnu probu na gradskog stadionu u Jagodini protiv FK Rad iz Beograda. Utakmica je zavšena rezultatom 0:0. Jagodina je počela utakmicu u sastavu: Bondžulić, Dukić, Projić, Tomić, Živanović, Gogić, Stojkov, Đurić, Stojanović (kapiten) i Đenić.  Stvarali su fudbaleri u plavim dresovima šansu za šansom, dominirali na terenu, ali golova nije bilo.

Prva šansa u 17. minut  posle pasa Cvetkovića, Dejan Đenić je izašao ispred golmana i pokušao lukavo kroz noge, ali golman FK Rada Klajić brani šut po zemlji. Kapiten plavih  Stojanović šutirao je nekoliko puta, ponovo dobro postavljen golman FK Rada. Fenomenalni Cvetković podelio je nekoliko odličnih lopti a pritom bio i sjajan u defanzivi svoje ekipe.

Početkom drugog poluvremena u 47. minutu  Projić prolazi po levoj strani  uspeva da centrira, na pravom mestu Đenić koji loptu zahvata glavom i pogađa samo stativu, nastavljeno je sa ofanzivom prema golu građevinara šutevima kapitena Stojanovića a zatim i sjajnog Đurića koji zadavao mnogo problema odbrani Rada po levoj strani.

U 65. minutu Šef stručnog štaba Simo Krunić zamenio je četvoricu igrača. Umesto Gogića ušao je novajlija Dario Damjanović nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine, bekove Dukića i Projića zamenili su Milan Milinković pojačanje iz Javora na poziciji desnog beka, umesto Projića na levom beku ušao je reprezentativac Libije El Monir, umesto Đenića ulazi Filip Arenijević. U 67. minutu nove izmene u Jagodini, Miloš Lepović je zamenio Stojkova, u 80 minutu u igru ulazi Slaviša Stojanović umesto kapitena Stojanovića a Cvetkovića i Đurića menjaju Saša Nikodijević i Miroljub Kostić.

-Na samom kraju ovog pripremnog perioda moramo biti zadovoljni urađenim i prikazanim. Prelazni rok smo taokođe odradili veoma ozbiljno i doveli prava pojačanja. Zadovoljan sam celokupnim pripremama i spremno dočekujemo nastavak prvenstva. Najvažnije je da smo kompletni i da su svi zdravi. – izjavio je trener Jagodine Simo Krunić.

Igrači su pokazali zavidnu formu odigravši 8 pripremnih utakmica, od toga sedam na pripremama u Antaliji uz 4 pobede i 3 nerešena rezultata i gol razliku 8 datih i 2 primljena gola. Jagodina je klub koji je pripremni period završio bez poraza. Većina rivala na priremama je nadigrana u svim elementima fudbalske igre, a uz odličnu igru, pored velikog broja stvorenih šansi i efikasnost je krasila fudbalere Jagodin.

Hajduk 2 : 0 Novi Pazar
Rad 3 : 1 Radnički (N)
Javor 1 : 1 Radnički 1923
Vojvodina 3 : 0 Crvena zvezda
Sloboda Point 4 : 1 Smederevo
Partizan 5 : 0 Spartak ZV
OFK Beograd 1 : 1 BSK Borča
Jagodina 2 : 0 Donji Srem