Lider iz Čonoplje slavio u Bačkom Gradištu

Startni sastav Vojvodine protiv Sloge iz Čonoplje - foto: FK Vojvodona

Lider iz Čonoplje nije se dao iznenaditi u Bačkom Gradištu i pobedom od 3:1 zadržali su čelnu poziciju karavana vojvođanskog „severa“. Ključni igrač nove pobede gostiju iz Čonoplje bio je iskusni Ognjen Šveljo, koji je postigao dva gola.

Gradištanci su protiv Sloge igrali bez, čak, petorice igrača i to se itekako odrazilo na konačan ishod. Gost su to osetuli i od početka utakmice agresivnom igrom stvorili nekoliko prilika, ali su do gola stigli tek u 33. minutu. Strelac je bio Ognjen Šveljo, koji je u nastavku već posle sedam minuta igre duplirao vođstvo. Domaćinu ostaje za utehu da je evro gol mladog Stefana Jankovića u 63. minutu bio najlepši momenat utakmice, ali nisu imali snage za preokret. Tačku na konačan ishod stavio je Konjović u 75.minutu pogodivši suprotan ugao nemoćnog Šmota.

Vojvodina - Sloga 1:3 (0:1)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 150: Sudija: Marko Bojin (Padej). Strelci: Janković u 63. za Vojvodinu, a Švonja u 33. i 52, Konjović u 75. za Slogu.

Vojvodina: Šmit, Kiš, Lakić, Korać (od 46. Jović), Selić, Kopre (od 50. Bito), Radosavljević, V. Novaković, Sikimić, Božičić (od 45. Janković), Brkić (od 50. N. Novaković).

Sloga: Tumara, Erdelj, Milošević, Vukas, Rajčanji (od 62. Eror), Vemić (od 50. Lakić), Mitrović (od 45.Krmar), Konjović, Prodanović, Purić, Šveljo.