05.11.2023 Stevan Davidović

Novobečejci u petoj brzini

Nastavak uspešne serije - Matija Kovač (predsednik kluba) i Vladimir Antonović (foto: Stevan Davidović)

Rukometaši novobečejskog Jedinstva nastavili su sa dobrim igrama u Prvoj ligi Vojvodina, posle pobede nad novajlijom ekipom ŽSK 1955 iz Žablja (30:23), izabranici trenera Đorđa Vujackova su u 7. kolu, ovu pobedu overili na gostovanju Hercegovini iz Sečnja.

U sportskoj hali u Jaša Tomiću, gde Hervegovina igra svoje utakmice kada je domaćin, prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri. Domaći rukometaši predvođeni raspoloženom za igru Božidarom Vitasom imali su dominaciju u jednom periodu i najveću prednost u 18. minutu, kada je bilo 15:11. Zatražio je Đorđe Vujackov minut odmora, da bi potom usledila serija njegove ekipe (0:3), a kada su uhvatili priključak Novobečejci su uspešno parirali domaćinu, da bi na odmor otišli zadovoljniji jer je bilo (20:20).

U nastavku su se gosti bolje snašli, razigrao se njihov najiskusniji igrač Vladimir Antonović, a potom i efikasni Nikola Jovanov i u 36. minutu rezultat je 21:25. Potom je iskusni sastav iz Novog Bečeja znalački čuvao stečenu prednost, koju su domaći u 57. minutu smanjili na (33:35), ali im je to bio i krajnji domet, jer su u samoj završnici golovima Antonovića i Jovanova gosti overili pobedu 34:37. Za igrača utakmice proglašen je igrač Jedinstva, Vladimir Antonović.

U 8. kolu Jedinstvo dočekuje Jabuku, dok će ekipa Hercegovine ugostiti drugoplasiranu Slaviju iz Novog Sada.

Hercegovina - Jedinstvo 34:37 (20:20)

Sportska hala u Jaša Tomiću. Gledalaca 180. Sudinice: Milica Antić i Danijela Kovačević (obe iz Crvenke). Sedmerci: Hercegovina 2 (1), Jedinstvo 4 (3). Isključenja: Hercegovina 8, Jedinstvo 8 minuta.

Hercegovina: Šaru, Aćimović, Avdalović, Popović, Vitas 11, Vukoje 5 (1), Sebastijanov 9, Trajkovski 3, Zubac 1, Popara 5

Jedinstvo: Toškov 2, Skuban 2, Jovanov 10 (3), S. Ristić 4, Krivokapić 3, Labus 3, Nikola Koledin, Spasojev 5, Antonović 8, Bajrović, Živkov

Piše: Stevan Davidović

Hercegovina 34 : 37 Jedinstvo
Slavija 26 : 29 Potisje Pleteks
Apatin 27 : 29 Crvena zvezda
Banatski Karlovac 32 : 19 Vojvoda Stepa
Mladost TSK 25 : 29 Metalac