"Saobraćajci" se slupali u Zemunu

Nakon poraza u prethodnom kolu protiv komšija u "Zemunelu", Zemun sada zaostaje čitavih pet koraka za vodećom Zvezdarom. Njihovi gosti sa Dorćola nikako da stabilizuju formu, pa se nalaze u donjem delu tabele sa svega 11 osvojenih bodova.

Zemun je poveo iz svlačionice, posle nepuna 4 minuta Tabaković je izveo korner na prvu stativu gde se sam kao duh našao Trajkovski i loptu glavom sproveo u mrežu. Na drugi gol se čekalo neka 3 minuta, ponovo je asistent bio Tabaković, ovog puta strelac je Miletić nogom iz blizine.

Period posle drugog pogotka nije doneo ništa značajnije sve do 28. minuta kada lep prodor i dodavanje Svetličića u gol ne uspeva da pretvori Petar Stojanović. Zatim je u 37. minutu viđen šut Kisa sa oko 25 metara, lopta je otišla metar iznad prečke gola gostiju.

Pred kraj poluvremena Đorđević je sa dva prelepa gola zatvorio utakmicu. Prvo je u 43. minutu sa 15 metara pogodio same rašlje, da bi minut kasnije sa slične razdaljine lobovao istrčalog golmana "saobraćajaca" za visokih 4:0.

Tempo igre u nastavku je slabijeg inteziteta, trener domaćih Drinčić je zamenio glavne poluge mlađom gardom, dok su gosti sa Dorćola nemoćni da bilo šta promene na bolje. Doduše, imaju volje da postignu makar počasni pogodak i to im uspeva u 81. minutu, na dodavanje Đelmaša Janićijević je bio strelac za konačnih 4:1. Gosti su poslednji put pripretili u 85. minutu, snažan šut kapitena Jovanovića sa 12 metara iskosa, golman domaćih je izboksovao u polje.

Ova pobeda gornjovarošane vraća u igru za najviši plasman i prelazak u viši rang, sada zaostaju samo 2 boda za vodećom Zvezdarom. U narednom kolu Zemun gostuje Brodarcu, dok na Dorćol stiže Radnički iz Obrenovca.

ZEMUN - GSP POLET DORĆOL 4:1 (4:0)

STADION: FK Zemun. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Božović Nikola. POM.SUDIJE: Radisavljević Ilija i Gavranić Jovan. STRELCI: Trajkovski 4, Miletić 7. i Đorđević 43. i 44.min (Zemun), Janićijević 81.min (GSP Polet Dorćol). ŽUTI KARTONI: P.Stojanović Bacanović (Zemun), Krajnović, Đelmaš Tošić (GSP Polet Dorćol).

ZEMUN: Davidović, P.Stojanović (Šušović), Božić, Jovanović, Đalović, Tabaković (Subotić), Svetličić (Bacanović), Kiso (Stanojčić), Đorđević (Bogdanović), Miletić, Trajkovski.

GSP POLET DORĆOL: Simić (Marić), Tatomirov, Lakić (Stoiljković), Krajnović, Rakić (Stegnjaja), Jovanović, Nikolić (Đelmaš), Marušić (Tošić), Janićijević, Đorđević, Daraboš.

Jedinstvo 1 : 2 Budućnost
Prva iskra 1 : 0 Torlak
Ušće Novi Beograd 2 : 1 Zvezdara
BASK TEK 2 : 0 Rad
PKB 0 : 0 Brodarac
Zemun 4 : 1 GSP Polet Dorćol