Novobeogradski derbi omladinaca pripao IMT-u

Komšijski derbi kraj Studenjaka počeo je veoma nervozno sa puno prekida i grešaka u pas igri. Prve iole ozbiljnije prilike zbile su se posle dvadesetak munuta igre, ali su Radulović kod Radničkog i Cvetković kod IMT-a bili neprecizni.
Domaći su stigli do prednosti u 31. minutu, lep prodor i centaršut Petkovića na drugoj stativi sačekao je Radovanović i rezantnim udarcem loptu smestio u mrežu. Brzo su se gosti vratili u meč, Milićević je u 35. minutu šutem sa ivice kaznenog prostora savladao nemoćnog Vitorovića za 1:1. Do odmora jedino je još Milosavljević u 44. munutu pripretio udarcem sa 18 metara, lopta je završila pola metra pored gola gostiju.
Drugo poluvreme protiče u taktičkom nadmudrivanju i igri između dva šesnaesterca, samim tim nije bilo puno prilika. Najizgledniju priliku pre pobedonosnog pogotka nije realizovao Miloš Jović iz gostujuće ekipe u 83. minutu izašavši jedan na jedan sa golmanom domaćih Vitorovićem koji izlazi kao pobednik. U prvom minutu nadoknade bio je uspešniji, sa neka 2-3 metra savladao je nemoćnog golmana Radničkog i doneo svom timu vrednu pobedu nad komšijama.
Treće kolo je na programu već u sredu, Radnički ide na Carevu ćupriju gde kao domaćin nastupa Čukarički, dok IMT, u još jednom odmeravanju snaga beogradskih ekipa, dočekuje Grafičar.

RADNIČKI (NB) - IMT 1:2 (1:1)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Jerinić Danilo. POM.SUDIJE: Piljak Andreja i Radoičić Nenad. STRELCI: Radovanović 31.min (Radnički NB), Milićević 35. i M.Jović 90+1.min (IMT). ŽUTI KARTONI: Petković, Andrić, Milosavljević i Stankić (Radnički NB), Tripković (IMT). CRVENI KARTON: Milosavljević 84.min (drugi žuti) (Radnički NB).
RADNIČKI (NB): Vitorović, Kerić, Milosavljević, Andrić, Guša, M.Đorđević (Stankić), Radulović (Ristić), Malešević, Radovanović (Glušica), Petković (L.Đorđević), Knežević.
IMT: Mirković, Oros, Konstantinov (Vanevski), Tripković (Popović), Vukomanović, Bastaja (Radojević), M.Jović, Krstić, Milićević (Keser), Cvetković, S.Jović (Krstović).

RFK Grafičar 1 : 3 Vojvodina
Spartak ŽK 3 : 1 Radnički (N)
Brodarac 3 : 2 Jedinstvo (Ub)
Voždovac 3 : 2 Crvena zvezda
Novi Pazar 2 : 2 Partizan
Mladost (L) 1 : 0 Radnički 1923