Vojvodina iz Bačkog Gradišta ubedljiva protiv Sente

Ilija Erdeljan je stigao do golgetrske "kote 11" - foto: FK Vojvodina

Sigurna i efikasna igra Gradištanaca i okršaju sa Senćanima, koji su im direktni rivali u borbi za opstanak, donela im je ubedljivu pobedu. Međutim, rezultati na nekim drugim terenima nisu im išli na ruku, pa još uvek strepe za opstanak.

Iako su od prvog minuta derbija začelja igrali agresivno, tek su u samom finišu prvog dela utakmice uspeli na slome otpor Senćana, a strelac gola bio je Milan Kovačavić. Nastavak su bolje otvorili i Vlada Bošnjak je već u 53. minutu duplirao vođstvo, a Nemanja Jović u  62. minutu povisio rezultat na 3:0. Golgeter Gradištanaca Ilija Erdeljan postavio je  konačan rezultat u 80. minutu.

Nova tri boda pomerili su Gradištance mesto više na tabeli, ali to je, ispostavilo se, ispadanjem Stanišića iz srpskoligaškog karavana, nedovojno da zadrže sttus vojvođanskog ligaša. Neophodna su nova tri boda u poslednjem kolu protiv Obilića u Zmajevu i da Ratkovčani ne pobede Slogu u Čonoplji. Rečju, opstanak ne zavisi samo od njih.

Vojvodina - Senta   4:0 (1:0)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 300. Sudija: Miloš Ivanović (Novi Sad). Strelci:Kovačević u 44, Bošnjak u 53, Jović u 62. i Erdeljan u 80. minutu za Vojvodinu. Žuti karton: Vulrtić (Senta).

Vojvodina: Slijepčević, Ilić (od 87. Dopuđ), Kiš, Efenfić, Radosavljević, Kovačević (od 67. V. Novaković), Bošnjak (od 78. Stefanov), Pelengić, Erdeljan(od 87. Vučur), Prodanov, Jović (od 67. N. Novaković).

Senta: Tomašev, Vuletić, Julić, Nađpal, Savić (od 20. Bajtai), Mandić, Matić (od 67. Čisar), G.Živković, Mijić, Žmukić (od 67. S. Živković), Boškov.