Jagodinci prihvatili otvorenu borbu i nastradali

FK Budućnost Popovac - foto: B. Stanković

Derbi je opravadao očekivanja i pored brojnih prilika na obe strane videli smo osam lepih golova. Os starta Jagodinci su nametnuli tempo, agresivno, rešeni da kroz tranziciju ugroze Stamnekovića. Raspoloženi Popovčani su prihvatili izazov znajući da im to ide na ruku. Nisu kalkulisali kada su stekli opipljivu prednost, nego su na izazov rivala odgovorili još intezivnije i efikasnije.

Bivši igrač Budućnosti Ranđelov bio je raspoložen za golove i iskoristio gužvu u šesnaestercu domaćina da matira Stamenkovića. Nije se dugo čekalo na odgovor domaćina, nakon glavometa i razmene između Stojkovića, Ranđelovića i Mladenovića, ovaj potonji je prihvatio centaršut sa leve strane i sproveo u mrežu. Posle tri minuta već je bilo 2:1, a strelac je bio iskusni štoper Ranđelović i glavom iz gužve, posle centaršuta, pogodio gol. Na isteku prvog poluvremena igranje rukom jednog od igrača GFK Jagodine sudija Živić je okvalifikovao kao jedanaesterac. Siguran realizator bio je bivši Jagodinac Stojković.

Na početku drugog poluvremena, za dva minuta, pala su dva gola. Ranđelov je u 51. sa bele tačke smanjo na 3:2, već u sledećem napadu Budućnost je vratila prednost od dva gola preko Đorđevića iz najleše akcije na utakmici. Igrači u plavo-belim dresovima razmenili su između sebe bar desetak pasova a Đorđević je na drugoj stativi isprato centaršut i pogodio mrežu. Nikolić je rezantnim udarcem sa nekih 20 metara pogodio u levu stranu protivničkog gola za 5:2. Goleadu Popovčana zaključio je šestim pogotkom Spasić, koji se vešto zagradio, izgradio poziciju i matirao Soleša.

BUDUĆNOST (Popovac) - GFK JAGODINA 6:2 (3:1)

Stadion Begavica(Popovac). Gledalaca oko 200. G. sudija Petar Živić (Kruševac), pomoćnici Vladimir Ljubomirović (Bor), Đorđe Šaronjić. Strelci 0:1 Ranđelov 27, 1:1 Mladenović 34, 2:1 Ranđelović 37, 3:1 Stojković (k.u.) 45, 3:2 Ranđelov (k.u.) 51, 4:2 Đorđević 52, 5:2 Nikolić 79, 6:2 Spasić 85. Žuti kartoni: Ranđelović (Budućnost), Milosavljević, Ranđelov (Jagodina).

Budućnost: Stamenković, Mirković, Milošević, Stojanović, Ranđelović, L. Petrović(N.Petrović), Stojković, Nikolić(Sokolov), Mladenović(Spasić), Đorđević (Miljković), Miletić (Mitić).

GFK Jagodina: Soleša, Đorđević, Milosavljević, Gajić, Ignić (Marković), Trajković (Jocić), Kocić (Zdravković), Kostić, Ranđelov, Čakić (Krstić), Radmanović (Gajić).

OFK Topličanin 2 : 4 Radnički (P)
Budućnost (P) 6 : 2 GFK Jagodina
Timok 1919 1 : 0 Radnički (S)
GFK Dubočica 1 : 0 Vlasina
SFS Borac 0 : 0 Jedinstvo (P)
OFK Brzi Brod 1 : 0 Dunav