22.05.2023  V. Jankov

Voša i daje u opasnoj zoni

Gradištancima predstoji grčevita borba za opstanak - foto: FK Vojvodina

Predvođeni izvanrednim Ognjeom Šveljom, gosti iz Prigrevice su opravdali poziciju lidera u Bačkom Gradištu i osvajanjem celog plena prikovali Vojvodinu na pretposlednju poziciju tabele vojvođanskog „severa“, ostavivši im brige da u poslednja tri kola izbore ostanak.

Nikola Makar je sa dva pogotka u ranoj fazi utakmice najavio konačnu radost Prigrevčana, a kad je njegob imenjak Vemić već u 23. minutu povećao vođstvo na 3:0 za goste sve je bilo jasno. Istina, Aleksandar Prodanov je u 37. minutu  bio u izglednoj prilici, ali je do promene rezultata došlo tek dva minuta kasnije, a strelac za domaće bio je Marko Bubanja. Na početku nastavka Milan Kovačević je ulio nadu na preokret, koju je ugasio kapiten gostiju Srđan Vuković golom iz penala u 60. minutu za končnih 2:4.

Teško će biti i u narednom kolu, kada Voša gostuje u obližnjem Vrbasu, a bodovi spasa mogu se očekivati, tek, u posednja dva kola, prvo kod kuće protiv Sente i u poslednjem kolu u Zmajevu protiv Obilića.

Vojvodina - Bratstvo 2019  2:4 (1:3)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 300. Sudija: Nemanja Despotović (Ogar). Strelci: Bubanja u 39. i Kovačević u 48. minutu za Vojvodinu, a Makar u 4. i 14, Vemić u 23 i Vuković u 60 (iz jedanesterca) za Bratstvo 2019. Žuti kartoni: Prdanov, Ilić, Bubanja, Bošnjak (Vojvodina), a Vuković, Desnica, Lazić, Štrbac, Pehilj (Bratstvo 2019).

Vojvodina: Slijepčević, Ilić (od 80. Stefanov), Kiš (od 74. Dražić), Radosavljević, Bubanja, Kovačević, Bošnjak, Pelengić, Erdeljan  Jović, Prodanov (od 90. V. Novaković).

Bratstvo 2019: Pehilj, Desnica (od 50. Štrbac), Stojaković (od 50. Vukadinović), Krstić, Balinović, Gluvić(od 60. Lazić), Vlaić (od 83. Popović), Vemić, Makar (od 50. Japundžić), Vuković, Šveljo.