14.05.2023 Ana Jovanović

Partizan bliži finalu, Metaloplastika Elixir želi da produži polufinalnu seriju

Detalj sa meča - foto: ARKUS liga

Rukometaši Partizana savladali su Metaloplastiku Elixir u prvom polufinalnom susretu plej-ofa i sada ih jedan trijumf deli od finala ARKUS lige.

Posle neizvesnog i borbenog prvog poluvremena, na pauzu se otišlo pri minimalnom vođstvu crno-belih - 13:12. Partizan je u nastavku pokazao veću energiju i želju za pobedom, i došao do plus devet na semaforu. Promena na golu urodila je plodom i u ključnim trenucima Ivan Mihajlov napravio je razliku u korist tima sa Banjice. Gosti su uspeli samo da ublaže poraz, za konačnih 29:24.

Zanimljivo je da je ovo prvi susret dva kluba u ovoj sezoni, a da je završen slavljem domaćina. Uroš Kojadinović je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa devet pogodaka. Gol manje postigao je Mateja Dodić, koji je bio najprecizniji u dresu Metaloplastike Elixir, a za najboljeg igrača proglašen je Ivan Mihajlov, golman Partizana.

Drugi meč polufinala plej-ofa igra se 17. maja u Šapcu.