"Kanarinci" zatvoreni u kavez

Mladi tim Grafičara je i pored sva četiri remija u play-offu zadržao velike šanse da se plasira na 3. ili 4. mesto koja vode u baraž za popunu Super lige Srbije. Utakmicu protiv novosadskih "kanarinaca" danas su otvorili pogotkom Ivelje u 12. minutu, posle idealnog centaršuta Radojevića.

Nije bilo značajnijih dešavanja sve do 32. minuta kada je Vlalukin izašao sam pred golmana domaćih i opalio po lopti zakoračivši u kazneni prostor, Marinković je sjajno intervenisao i sačuvao svoju mrežu netaknutom. Šest minuta kasnije Dimitrić je na drugom delu terena okušao udarac sa dvadesetak metara, Prodanović se ispružio koliko je dug i izvadio loptu iz ćoška. Poslednju priliku u prvom poluvremenu propustio je Novi Sad u 44. minutu. Nakon velike greške Vukičevića, sam pred gol domaćih izašao je Vojislav Balabanović, ali nije bio dovoljno precizan pa je lopta završila pored stative.

Samo što se krenulo u nastavku idealnu priliku nije realizovao Voja Balabanović, posle centaršuta Vujaklije sam kao duh se našao na penalu i snažno šutirao, Marinković mu je na volšeban način odbranio i sačuvao prednost svom timu. Za ovaj propust gosti su odmah kažnjeni, Dimitrić je u 52. minutu sa 18 metara pronašao sam ugao gola Prodanovića.

Razigrali su se u tim trenucima momci u ljubičastim dresovima, Stajić je u 59. minutu šutnuo sa ivice kaznenog prostora, lopta je prohujala tik kraj stative. Tri minuta kasnije Grafičar je spasla prečka, posle udarca iz ugla najviši u skoku je Mažić, ali nije imao sreće da se upiše u strelce. Potom je i Milisavljević pokušao glavom u 84. minutu, nije bio najprecizniji sa desetak metara udaljenosti. Novi Sad u 89. minutu baš nema sreće da postigne makar počasni pogodak. Voja Balabanović sa 13-14 šutira i lopta prvo pogađa levu, a potom i desnu stativu, odbija se do Vlalukina koji sa par metara ne uspeva da savlada danas izvanrednog Marinkovića.

Grafosi ovom pobedom ostaju čvrsto na trećem mestu. Pretposlednje, 6. kolo, na programu je 20. maja kada Grafičar gostuje na Toyo tires areni u Inđiji, dok Novi Sad dočekuje novog superligaša iz Pančeva.

GRAFIČAR - NOVI SAD 2:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Zorić Dragan. POM.SUDIJE: Vladić Aleksandar i Laluja Bojan. STRELCI: Ivelja 12. i Dimitrić 52.min (Grafičar) ŽUTI KARTONI: Ivelja,  Vukičević i Vico (Grafičar), Regan i Vlalukin (Novi Sad).

GRAFIČAR: Marinković, Mijatović (Gojkov), Ivelja (Bubanj), Ćurić, Vico, Jovanović, Vukičević, Radojević (Petrović), Stajić (Bajić), Ibanjez (Vasiljević), Dimitrić.

NOVI SAD: Prodanović, Cucin, V.Balabanović, Regan (Daničić), Mladenović (Milosavljev), Vujaklija (Milisavljević), Leandro, M.Balabanović, Mažić, Hrubik (Kamara), Vlalukin.

IMT 4 : 3 Jedinstvo (Ub)
Radnički (SM) 5 : 0 Radnički (NB)
Železničar 0 : 1 Inđija Toyo Tires
RFK Grafičar 2 : 0 RFK Novi Sad 1921