Kraj loše serije - Radnički pobedio Napredak u Kruševcu

Gol Saše Marjanovića u 15. minutu za početno vođstvo; foto: Jelena Mišić

Posle tri vezana poraza u plej-autu i jednog u Kupu Srbije, fudbaleri Radničkog iz Niša upisali su važnu pobedu - u 34. kolu Superlige savladali su Napredak u Kruševcu rezultatom 2:1 (2:1). Golove za niški tim postigli su Saša Marjanović i Miljan Škrbić. Surdulički Radnik poražen sa 2:0 (2:0) od Mladosti u Lučanima, pa je Radnički sada van "opasne zone".

Radnički je pobedio Napredak u srpskom "el klasiku", trećem ove sezone i pobegao od "opasne zone" tri kola pre kraja sezone.

Nišlije su povele u 15. minutu golom Saše Marjanovića sa 13 metara. Gosti iz Niša nastavili su da opsedaju gol domaćina, pa je u 30. minutu Miljan Škrbić, posle centaršuta Jamkama sa desne strane i dodavanja glavom Cvetkovića, pogodio gol i doneo prednost Radničkom od 2:0.

U 39. minutu igrača niškog tima Vargu je lopta pogodila u ruku i sudija Novak Simović je dosudio penal za Napredak, ipak, posle intervencije iz VAR sobe, dosuđen je korner za domaćine.

Napredak je do gola stigao u četvrtom minutu nadoknade kada je Nebojša Bastajić sa desetak metara pogodio mrežu Radničkog. To (2:1) je bio i konačan rezultat, a niški igrači su uspeli da se odbrane od napada Kruševljana u nastavku meča.

Osmi trijumf u domaćem šampionatu, ali i poraz surduličkog Radnika u Lučanima (2:0) Radničkom je doneo napredak na tabeli pa su niški igrači sada sa 32 boda na 12. mestu što je iznad zone za baraž i zone za ispadanje.

Do kraja su ostala još tri kola, a u narednom Nišlije igraju sa Javorom iz Ivanjice u Nišu.

Javor Matis 2 : 0 Kolubara
Napredak 1 : 2 Radnički (N)
Mladost (L) 2 : 0 Radnik
Mladost GAT 1 : 1 Spartak ŽK