Uspeh trsteničana na otvorenom Kupu u Lazarevcu

Foto; D.Ivanović

Na otvorenom 5. po redu KUP-u u Bench pressu troje trsteničkih takmičara članova Poverlifting kluba ’’Hook’ ’iz Trstenika osvojili su medalje. Na ovom KUP-u bilo je preko 60 takmičara, Lazar Janačković je u kategoriji do 8o kg podigao 145 kg u Powerliftingu i osvojio prvo mesto odnosno zlatnu medalju. Njegov klupski drug Vladimir Savić je na ovom KUP-u proglašen za relativno najjačeg takmičara po poenima. On je u kategoriji do 100 kg podigao 225kg u poverliftingu i osvojio prvo mesto, dok je Biljana Erić u kategoriji preko 65 kg osvojila treće mesto, ona je podigla 70 kg iako se takmičila sa povređenom šakom.

"Zadovoljan sam rezultatom s' obzirom na veoma jaku konkurenciju, želim da se zahvalim organizatorima Mirko Beli i teretani Hektor Gym, na odličnoj organizaciji i promociji ovog sporta, koji je prema interesovanju velikog broja takmičara sve popularniji i sve više mladih ljudi učestvuje. Posebno čestitam apsolutnom pobedniku Mirku Belačeviću sa podignutih 235 kg, bilo je zadovoljstvo gledati kako je on lagano izbacio tu kilažu. Isto tako čestitam i mojim kolegama Biljani i Lazaru članovima Powerlifting kluba Hook, nadam se da ćemo i u narednom periodu biti uspešni i na predstojećem državnom prvenstvu koje će se održati početkom juna meseca ove godine" - rekao nam je Vladimir Savić.