Župski derbi obeležio prelep gol Jovanovića

Detalj sa meča - foto: Žarko Arsić

Utakmica je počela minutom ćutanja povodom tragedija koje su zadesile našu zemlju. Pred oko 600 gledalaca na stadionu Župe odigran je derbi utakmica u kojoj je Župa dočekala ekipu Vinogradara iz Zleginja.

Utakmicu je bolje otvorio domaćin veoma dobrom šansom u 3. minutu Ilija Blagojević odlično izvodi slobodan udarac a golman Radulac izbacuje loptu u korner. Imao je i Aleksić odličnu šansu na centaršut Kovačevića. Kao što to obično biva posle promašenih  šansi stiže kazna, gosti stižu do vođstva u 30. minutu kada je mladi Jovanović sa 20-25  metara raspalio po lopti koja završava iza leđa golmana domažih Markovića za 0:1. Nije dugo trajala radost gostiju samo tri minuta kasnije Ćirić odlično prolazi i proigrava Kovačevića koji  postiže gol za 1:1. Imao je domaćin šansu i u 37. minutu ponvo Ilija Blagojević odlično  prolazi a Kovačević loše završava akciju. Župa do preokreta stiže u 41. minutu posle odlične  akcije koju započinje Cvetić lotu šalje do Kovačevića a on uočava samog Lisinca koje sam  izbija ispred golmana Radulca i postiže gol za 2:1, što je ujedno i bio konačan rezultat prvog dela igre.

U drugom delu domaćin veoma ranim golom u 47. minutu preko Kovačevića posle greške  odbrane gostiju povećava rezultat na 3:1. Pokušao je trener gostiju Srba Stanković  izmenama da trgne svoju ekipu kako bi zaigrala bolje, ali nije uspeo. U 71. minutu Lisinac je  postigao pogodak za ubedljivih 4:1, zahvaljujući odličnoj akciji koju su započeli Kovačević i Vuletić. Maksić je samo ublažio  poraz u 75. minutu za konačnih 4:2.

Župa - Vinogradar 4:2 (2:1)

Aleksandrovac-Stadion Župe. Gledalaca:600. Sudija Miloš Buljarčević (Ćuprija) 7. Strelci: Kovačević u 33. i 47. minutu, Lisinac u 41,70. za Župu, a Jovanović u 30. minutu, Maksić u 75. minutu za Vinogradar. Žuti kartoni: Blagojević, F.Kovačević, Ćirić, Vuletić (Župa), Veličković, Gašić, Maksić, Zdravković (Vinogradar). Igrač utakmice: Ilija  Blagojević.

Župa: Marković 7, Cvetić 7, Zdravić 6,5, Stepić 7, Milošević 7 (L.Kovačević -), Aleksić 7, Blagojević 8, Lisinac 7,5 (Čolić-), F.Kovačević 7,5 (Radovanović-), Ćirić 7, Vuletić 7.

Vinogradar: Radulac 6, Veličković 6, Gašić 6, Čukuranović 6, Petković 6 (Radović -), Knežević 5,5, Maksić 6, Jovanović 6,5, Zdravković 6, Miladinović 5 (Vl.Lisinac -), Milovanović 5 (Stepić 6).