Novobeogradska košava snažnija od vršačke

Kolo pre kraja regularnog dela prvenstva kraj studenjaka se igra direktan duel za mesto u play-offu. Forma dve ekipe je dijametralno suprotna, dok je Radničkom na uzlaznoj, Vrščanima je na silaznoj putanji.

Ekipe su ušle oprezno u meč, ima dosta prekida zbog kojih ne može da se razvije tečna igra. Prva smišljena akcija donela je vođstvo domaćih u 17. minutu. Obradović je prošao po krilu i uposlio Gordića koji izlazi sam pred golmana gostiju i rutinski šalje loptu kraj njega za 1:0. Potom kapiten domaćih Đokić umalo nije iznenadio Andrijanića u 27. minutu. Izveo je slobodnjak sa strane i kada su svi očekivali centaršut on je uputio udarac na prvu stativu, golman Vrščana je krajnjim naporom odbranio.

Radnički u 37. minutu koristi nesporazum u domaćoj odbrani i dolazi do egala. Posle jedne ubačene lopte na penaltik sudarili su se golman i odbrambeni igrač, pa Mršulja sa metra ubacuje loptu u praznu mrežu. Nije se dugo zadržao nerešen rezultat Gordić je još jednom strelac, igrao se 42. minut. Radnički ipak na odmor odlazi s golom prednosti.

U 4. minutu nastavka viđena je lepa akcija napadačkog reda domaćih u kojoj su učestvovali Lukić, Kojić i Obradović, čiji šut sa oko 12 metara odlazi tek koju desetinu centimetara iznad prečke. Vršac zatim preuzima inicijativu, a Petrić u 69. minutu u razmaku od nekoliko desetina sekundi ne koristi dve izgledne prilike da izjednači rezultat.

Treneri potom vrše po pet izmena, igra gubi na ritmu, to više odgovara domaćem timu koji ima prednost. Poslednji pokušaj gostiju da postignu pogodak bio je u 88. minutu, Ilić je snažno šutirao sa dvadesetak metara, na njegovu i žalost njegovih saigrača ne i precizno.

Ovo je bila četvrta trojka u nizu Novobeograđana, a u poslednjem kolu regularnog dela prvenstva u subotu, Radnički je gost Inđije, dok Vršac igra derbi Banata protiv pančevačkog Železničara.

RADNIČKI (NB) - VRŠAC 2:1 (2:1)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Lukić Aleksandar. POM.SUDIJE: Jovanović-Džajić Nemanja i Đurić Željko. STRELCI: Gordić 17. i 42.min (Radnički NB), Mršulja 37.min (Vršac). ŽUTI KARTONI: Gordić, Ilić, Marjanović, Nedeljković, Veličković i Đokić (Radnički NB), Mršulja,  Tomić, Petrić,  Ilić i Glavinić (Vršac).

RADNIČKI (NB): Lazarević, Nedeljković (Brežančić), Ilić, Matejević, Obradović (Gulan), Pešić, Marjanović (Veličković), Lukić (Ahmetović), Đokić, Gordić, Kojić (Nuredini).

VRŠAC: Andrijanić, Petrić, Ilić, Pavlov, Todorović, Braunović (Glavinić), Andrić, Stojković (Lazevski), Kadijević (Čejić), Mršulja, Tomić (Stanisavljević).

Radnički (NB) 2 : 1 OFK Vršac
GFK Sloboda 2 : 2 Inđija Toyo Tires
RFK Grafičar 2 : 0 Metalac
Jedinstvo (Ub) 2 : 0 Radnički (SM)
Trayal 0 : 1 Mačva
RFK Novi Sad 1921 0 : 2 Loznica