Grafičar efikasan protiv Vrščana za drugu pobedu u nizu

Posle prve pobede ovog proleća nad Ubljanima, Grafičar je dočekao nepredvidivu ekupu Vršca. Domaći imaju prvi priliku, Ivelja je nakon kornera u 9. minutu pogodio stativu. Gosti imaju veći posed, ali su napadi Beograđana konkretniji. Bubanj u 17. minutu iz srca šesnaesterca biva neprecizan, propuštena je još jedna prilika za vođstvo. Grafičar najzad postiže pogodak u 25. minutu. Bubanj je primio loptu na ivici kaznenog prostora, šutira precizno iz okreta smestivši je u donji desni ugao nemoćnog Markovića. Malo kasnije virtuozni Dimitrić, igrao se 33. minut, pravi slalom kroz odbranu gostiju, a kad je zakoračio u šesnaesterac half gostiju Lazevski je neoprezno startovao i srušio ga. Za sudiju utakmice nije bilo dileme, odmah je pokazao na belu tačku. Lopti je prišao kapiten Ibanjez i odsečnim udarcem je smestio u mrežu. Rezultatom 2:0 se otišlo na odmor.
U nastavku prvi je pripretio Bubanj u 48. minutu sa 14 metara, ali bio je to slab šut za gostujućeg golmana Markovića koji je uspešno intervenisao. Vršac preuzima inicijativu i u 56. minutu smanjuje zaostatak. Slobodnjak sa strane je izveo Petrić i ubacio na drugu stativu gde je najviši u skoku bio Ukrajinac Pavlov, lepo je spustio loptu na nogu Ilića, a ovaj je neodbranjivo sa 7 metara poslao pod prečku.

Vršac potom pojačava pritisak na zadnju liniju domaćih, koja najviše zahvaljujući požrtvovanosti Đurića uspeva da ostane na visokom nivou sve do 85. minuta. Tada je kroz šumu nogu Ilić uputio udarac sa dvadesetak metara, lopta se od stative odbila do usamljenog Andrića kome nije bilo teško da iz blizine poravna rezultat.

Ne lezi vraže, momci u ljubičastom se ne predaju, u 88. minutu ponovo dolaze do prednosti. Stojčev je uputio centaršut sa strane, stvorila se velika gužva u kaznenom prostoru, a najsnalažljiviji je bio Nedeljković i sa tri metra loptu ćušnuo u gol. Gosti su u šoku, a dotukao ih je Stajić u trećem minutu nadoknade na asistenciju Nedeljkovića za konačnih 4:2.

Prvenstvo se nastavlja u ponedeljak kada Grafičar putuje u Užice na noge Slobodi, dok Vršac dočekuje Rad.

RFK GRAFIČAR - OFK VRŠAC 4:2 (2:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Vukadinović Aleksandar. POM.SUDIJE: Božović Boško i Stojković Uroš. STRELCI: Bubanj 25, Ibanjez 34. (k.u.), Nedeljković 88. i Stajić 90+3.min (Grafičar), Ilić 56. i Andrić 85.min (Vršac). ŽUTI KARTONI: Stajić i Đurić (Grafičar), Andrić, Kadijević i Tomić (Vršac).

RFK GRAFIČAR: Marinković, Nedeljković, Petrović (Vico), Bubanj (Stojčev), Ivelja (Mijatović), Ćurić, Đurić, Vukičević, Stajić, Ibanjez (Gojkov), Dimitrić (Bajić).

OFK VRŠAC: Marković, B.Blagojević (Andrić), Petrić, Ilić, Pavlov, Todorović (Čejić), Braunović (Milivojević), Lazevski, Stojković (Dijuf), Kadijević, Tomić.

RFK Grafičar 4 : 2 OFK Vršac
Jedinstvo (Ub) 1 : 1 GFK Sloboda
Trayal 3 : 2 Radnički (NB)
RFK Novi Sad 1921 1 : 1 Inđija Toyo Tires
Zlatibor 0 : 0 Metalac
Železničar 1 : 2 Radnički (SM)