Obrenovački derbi opravdao očekivanja

Detalj sa meča - foto: M.Ašković

Stari obrenovački derbi ponovo se vratio na velika vrata. Umesto izveštaja preneću vam deo atmosfere sa derbija. Neće izostati spisak igrača koji su učestvovali u igri, strelci, opomenuti, isključeni igrači i trener, sve ono bez čega jedna tako značajna utakmica ne može da prođe.

Lepo i sunčano martovsko podne izmamilo je između 500 i 600 navijača Radniičkog i Prve iskre pored pomoćnog terena na Vašarištu. Nažalost, nije bilo prilike da se toliki poštovaoci dva kluba smeste na prostranim tribinam iznad glavnog terena, nego su, pored male tribine, popunili baštu restorana, načičkali se iza žičane ograde iza gola na zapadnoj strani i delimično na jugu, pored kanala. Kapija je neshvatljivo bila uvezana žicom, ali se neko dosetio, napravio otvor u ogradi dovoljno da se kroz njega prođe bar njih stotinak. Preostali deo popularnog Vašarišta popunili su brojni četvorotočkaši iz Obrenovca, Bariča, Mislođina, Zabrežja i drugih okolnih mesta. U poluvremenu ugostitelji su pali s nogu kako bi za kratko vreme uslužili brojne goste u prostranoj bašti.

Prvo poluvreme nije moglo zadovoljiti brojne poklonike fudbala. Uglavnom se igralo nepovezano, sa dosta prekida, kao da su se rivali suviše respektovali, jednom rečju, više su brinuli o svom nego protivničkom golu. Nije se žurilo sa ubacivanjem lopte u igru i stekao sam dojam kao da su akteri bili zadovoljni nerešenim rezultatom. Vredno pomena je gol Baričana u finišu poluvremena i pogođen okvir gola na drugoj strani. Samo što je počelo drugo poluvreme, prelepim golom Filipovića izjednačen je rezultat. Igralo se u nastavku znatno otvorenije, bilo je prilike pred oba gola, Baričani su pogodili stativu i istakla su se oba golmana. Pokazano je osam žutih kartona, u žaru borbe se ponekad preteralo pa je sudija Gospavić posegnuo rukom u zadnji džep i crveni karton pokazao Ivaniću i treneru Saši Stojadinoviću iz Radničkog.

Radnički - Prva iskra 1:1 (0:1)

Pomoćni teren na Vašarištu. Gledalaca oko 600. Glavni sudija: Ivan Gospavić (Lazarevac). Strelci: 0:1 Adamović(P. Iskra) u 41. 1:1 Filipović (Radnički) u 49. minutu. Žuti kartoni: Vukašinović, Knežević (Radnički), Proković, Aleksić, Adamović, Milivojević, Lukić, Bulatović (trener) (P. Iskra). Crveni karton: Ivanić (75) I trener Saša Stojadinovi ć(77) Radnički.

Radnički: Kašić, Vukašinović, Stjepanović, Ivanić, Stevanović, Kačarević, Filipović (Simonović 90.), Aleksić (Jovković 87), Knežević, Raonić (Ivanović 46), Janković.

Prva iskra: Knežević, Adamović(Baković 87), Milivojević, Garić(Stajić 67), Adamović, Simić (Jovanović 67), Marinković, Proković, Starčević (Ikanović 73), Lukić, Dragić (Rakić 77).

Budućnost 2 : 1 BASK TEK
OFK Beograd 2 : 1 Sinđelić
BSK Borča 3 : 0 Borac
Studentski grad 1 : 0 Zvezdara
Jedinstvo 1 : 0 Teleoptik
Zemun 1 : 0 Ušće Novi Beograd