Pančevci odneli ceo plen iz Zrenjanina

Fudbaleri Radničkog na  terenu kraj Skrobare, pred oko 250 gladalaca, doživeli su treći poraz u nastavku prvenstva, ovoga puta u banatskom derbiju od Dinama iz Pančeva rezultatom 0:2.

Prva prilika na meču viđena je kada je igrač Dinama,  Petrović u 10. minutu, nakon centaršuta sa desne strane uputio  šut, ali je lopta završila daleko od gola Nosalja. Na odlčan centaršut Jambrošića Petrović u 22. minutu  iz peterca postiže gol za goste iz Pančeva. U 40. minut kapiten Ahčin snažno šutira sa 30 metara, ali golman Nosalj bio je siguran na golu.

Zapretili su igrači Radničkog pred kraj prvog poluvremena, kada je na dodavanje Popova, Rosić šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je siguran bio golman gostiju Stepanović. Poslednja prilika u  prvom poluvremenu viđena je kada je Jambrušić probio po desnoj strani, ali na sreću domaćih šutirao direktno u golmana Nosalja.

U drugom poluvremenu prvu priliku imali su gosti tek u 83. minutu, kada je Stojanovski glavom pokušao sa 10 metara, ali je lopta završila direktno u ruke Nosalja. U finišu utakmice Vučinić pogađa za konačnih 0:2 za Dinamo iz Pančeva.

U sledećem kolu, 25. marta od 15 časova, fudbaleri Radničkog gostuju ekipi Naftagasa iz Elemira.

RADNIČKI ZRENJANIN: Nosalj, Marković, Erdeljan, Jeftić, Kovačević, Stefanović, Popov, Rosić, Kosović, Kozić i Kvrgić. Zamenici igrača: Cvijetić, Miholjčić, Markoski, Vujović, Dragović, Janjatović i Bugarin.

DINAMO 1945: Stepanović, Klještan, Beljić, Stojanovski, Nikolić, Lekić, Ahčin, Petrović, Marković i Jambrušić. Zamenici igrača: Mandić, Milijašević, Marković, Kolocka, Jankulov i Đošić.

Podunavac 2 : 1 Tisa
Kabel 1 : 0 Stanišić
Borac (Š) 3 : 0 Omladinac
Hajduk 1912 2 : 0 Jedinstvo
Bečej 1918 0 : 1 OFK Bačka
Radnički (Zr) 0 : 2 Dinamo 1945