Fonovci nadigrali Vranje i učvrstili se na drugom mestu pred play-off

Dvoboj Beogradskog FON-a i Vranja za što bolje mesto pred pley-off doneo je puno uzbuđenja i kvalitetnog futsala. Tako je doduše bilo i u novembru kada su Beograđani gostovali u Vranju i odneli pobedu rezultatom 7:6. Šteta je samo što ovoj lepoj predstavi nije prisustvovao veći broj gledalaca, ali to kao da je postala boljka glavnog grada.

Sa uzbuđenjima se krenulo od 3. minuta kada je Petrašević pogodio stativu gola gostiju. Do pogotka pak prvi stižu Vranjanci, strelac je bio Aleksić u 7. minutu. Igra se dinamično bez mnogo prekida, uz puno udaraca na gol sa obe strane. Jedan takav šut Pešića u 13. minutu sa 12 metara odseo je u mreži gostiju za 1:1. Obe ekipe su plenile igrom, ali strelci za razliku od golmana nisu bili u elementu pa je u prvom poluvremenu viđeno samo dva gola.
Dosta angažovano se igra i u nastavku, međutim lopta ne pronalazi put do mreže u par izglednih situacija na obe strane. Igrao se 32. minut kada se ponovo u strelce upisao Pešić posle divnog upošljavanja rukom sa gola od strane Josimovića. Fonovci su preokrenuli rezultat u svoju korist. Dva minuta kasnije već je 3:1 ovaj put Pešić je asistent, a strelac Petrašević.

Trajković u 35. minutu donosi nadu gostima smanjivši zaostatak na gol razlike divnim volej udarcem sa desetak metara. Strelci su se najzad raspucali u zadnja 3-4 minuta. Vranjanci zadnja 2 minuta igraju sa 5 igrača u polju želeći da izjednače, golman domaćih Josimović ih u tome sprečava sa par sjajnih intervencija, a Petrašević 5 sekundi pre kraja postavlja konačan rezultat poslavši loptu sa svoje polovine terena u praznan gol protivnika.
Ovom pobedom Beograđani su se učvrstili na drugom mestu, a u pretposlednjem kolu koje sve ekipe igraju naredne subote od 19 sati ponovo će igrati kod kuće, ovaj put u goste im stiže poslednjeplasirana Nova Pazova, dok Vranje dočekuje u derbiju kola veoma dobri Bečej.

BEOGRADSKI FON - VRANJE 4:2 (1:1)

SALA: USC Voždovac-Šumice. GLEDALACA: 100. SUDIJE: Milić Bojan i Jakovljević Slaviša. STRELCI: Pešić 13. i 32. i Petrašević 34. i 40.min (FON), Aleksić 7. i Trajković 35.min (Vranje). ŽUTI KARTON: M.Tasić (Vranje).
BEOGRADSKI FON: Josimović, Petrašević, Ljujić, Šljukić, Pešić - rezerve: Milutinović, Marjanović, Lazić, Borisavljević, Ratković.
VRANJE: M.Tasić, Janjić, Aleksić, D.Tasić, Trajković - rezerve: Nedeljković, Krstić, Milosavljević, Nikolić, Dimitrijević.