Zvezda slavila kod Spomen parka

Detalj sa utakmice kadeta Sloge i beogradske Crvene zvezde

Vanredno kolo Kadetske lige Srbije donelo je gostovanje Crvene zvezde na Gradskom stadionu. Jaka kiša i loše vreme uticali su na kvalitet igre, ali borbenost nije izostala. „Crveno-beli“ su bili bolji rival, imali zrele prilike, pogodili stativu, a Slogu je ubedljivijeg poraza spasio golman Spasojević. Prvu priliku za goste imao je odlični centarfor Golubović, ali je za malo bio nepricizan, da bi njeogvo sledeći pokušaj odbranio Spasojević. Sloga je ostavila dobar utisak, borili su se „beli“ dali sve od sebe i pokušavali iz kontranapada da urade nešto više pred golom besposlenog Draškića. U 24. minutu, posle prekida i ubačene lopte od strane Maksimovića, najbolje je reagovao Uroš Tegeltija i glavom poslao loptu do stative koja je potom završila u mreži. Samo minut kasnije zicer priliku imali su gosti, ali je Spasojević odbranio šut Golubovića.

U drugom poluvremenu ista slika na terenu, čvrsta i korpulentna odbrana C.zvezde lako je izlazila na kraj sa napadima domaćih, dok su na drugoj strani prilike propuštali puleni Slađana Nikolića. U sam smiraj meča, u dubokoj nadoknadi utakmice, dobar prodor Maksimovića i odličan centaršut u gol je pretvorio Markočević za konačnih 0-2. Utakmicu je odlično sudila trojka na čelu sa Predragom Simićem iz Užica.

Borbeno po jakoj kiši i natopljenom terenu odigrali su kadeti Sloge i Crvene zvezde

SLOGA (KV) – CRVENA ZVEZDA 0 – 2 (0 – 1)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 300 Sudija: Predrag Simić (Užice) 8 Strelci: Telegletija u 24. i Markočević u 90. minutu Žuti kartoni: Belaćević, Vesković (Sloga), Mladenović (Crvena zvezda). Igrač utakmice: Andrija Maksimović (C. zvezda)

SLOGA: Spasojević 7,5, Belaćević 7, Vuković 7, Vesković 7, Babić 7, Stanojević 7, Kaličanin 7, Košanin 7, Antonijević 7 (Mihajlović -), Vuksanović 7 (Joković 7), Vrijević 7,5 (Mrvić -).

CRVENA ZVEZDA: Draškić -, Ostojić 7, Đurić 7, Ilić 7,5, Milosavljević 7, Mladenović 7 (Stojanović 7), Vukojević 7 (Vasilić -), Petrović 7,5, Golubović 7,5 (Ivanović 7), Maksimović 7,5, U. Tegeltija 7,5 (Markočević 7,5).

RFK Grafičar 2 : 1 TSC
Partizan 8 : 1 Rad
OLE 0 : 3 Kiker
Čukarički 4 : 0 GFK Jagodina
Brodarac 0 : 2 Vojvodina
Sloga (K) 0 : 2 Crvena zvezda