Nemanja Tošić doneo peti trijumf Čukaričkom u nastavku prvenstva

Nemanja Tošić doneo peti trijumf Čukaričkom u nastavku prvenstva--

Čukarički je slavio petu pobedu u nastavku prvenstva, treću na domaćem terenu, protiv borbene ekipe Radnika iz Surdulice presudio je pogodak Nemanje Tošića u 81. minutu – 1:0. Belo-crni su po ko zna koji put ove sezone rivala „slomili“ u finišu susreta, ovoga puta se to dogodilo posle prekida, odnosno kornera koji je izveo Adžić.

Miladin Stevanović je u desetom minutu centrirao, najbolje je u šesnaest metara skočio Badamosi, šutirao je glavom, ali je Ranđelović bio dobro postavljen. Minut kasnije Lučić je na levoj strani „promešao” odbranu Radnika, usledio je povratni pas na šesnaest metara ka Dociću. Šutirao je kapiten iz prve, ali su uspeli Surduličani da se odbrane.

U 22. minutu dokazao je Milan Makarić da mu malo treba da uđe u gol šansu. Odlično je napadač Surduličana prošao po desnoj strani, ostao je Drezgić iza njegovih leđa, ipak lopta je posle šuta iskusnog napadača završila pored gola Čukaričkog. Novu priliku imao je u 32. Čukarički, Lučić je šutirao sa nekoliko metara iskosa sa leve strane, opet je bio dobro postavljen Ranđelović, koji je loptu izbio u korner.

Nikako nisu uspevali da probiju bunker fudbaleri Čukaričkog u prvom poluvremenu. Docić je u 44. minutu odlično uposlio Badamosija, spoljnom je šutirao visoki napadač, ali pored gola. Drugo poluvreme je počelo slično, inicijativom domaćih, mada ni Radnik nije odustajao od brzih kontri, čak se i dobro držao u naletima Čukaričkog.

U 49. minutu posle kornera Tomović je iskosa sa desne strane šutirao iz voleja, malo iznad prečke. Nije imao šta da čeka Kerkez, pa je na teren već posle petnaest minuta igre na teren poslao Adžića i Aganspahića, a prvi je u 62. minutu šutirao malo iznad prečke. Nešto kasnije, Kerkez je na teren poslao i Stojanovića i Ivanovića.

U 75. štoper Čukaričkog Uroš Drezgić je spasio čist pogodak. Sa gol linije ispucao je loptu koju je uputio Oreščanin. Lopta se zatim odbila do Adžića koji je u kontri mogao da savlada Ranđelovića, ipak i golman Radnika je dobro reagovao. Pala je odbrana Radnika u 81.minutu. Korner sa leve strane izveo je Luka Adžić, najbolje se u šesnaestercu Radnika snašao levi bek Nemanja Tošić na drugoj stativi i sa dva metra sproveo loptu u mrežu za 1:0 i pobedu domaćih.

Čukarički – Radnik 1:0 (0:0)

Strelac: 1:0 – Tošić u 81. minutu. Stadion na Banovom brdu. Gledalaca: 500. Sudija: Predrag Janjuš. Pomoćnici: Svetozar Živin i Ivan Mikalački. Žuti kartoni: Kovač, Adžić (Čukarički), Makarić, Lazić (Radnik). Crveni karton: Slavoljub Đorđević (trener Radnika) u 86. minutu.

ČUKARIČKI: Belić, Tošić, Docić (od 90+1. Gajić), M. Stevanović, Tomović (od 68. L. Stojanović), Pankov, Badamosi (od 56. Aganspahić), Drezgić, Lučić (od 68. Ivanović), Ovusu (od 56. Adžić), Kovač.

RADNIK: Ranđelović, Rustemović, Bondarenko, Makarić, Subotić (od 70. Jokić), Oreščanin, D. Stevanović, Lazić, U. Stojanović (od 85. Kunić), Radulović, Danoski (od 60. Duronjić).

Mladost GAT 0 : 0 Radnički (N)
Napredak 1 : 1 Spartak ŽK
Novi Pazar 1 : 0 Radnički 1923
TSC 1 : 2 Crvena zvezda
Partizan 1 : 1 Kolubara
Javor Matis 1 : 1 Mladost (L)