25.02.2023 SPD Radnički

Vaterpolisti Radničkog na "fajnal-foru" Regionalne lige

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

Treći put uzastopno vaterpolisti Radničkog plasirali su se na „fajnal-for“ Regionalne lige, pošto su u pretposlednjem kolu ligaškog dela, na turniru u Splitu, savladali ekipu Solarisa iz Šibenika, rezultatom 15:12.

Već podmlađeni sastav Kragujevčana pretrpeo je novu izmenu pred ovaj duel, pa se u bazenu umesto jednog od najiskusnijih igrača, Miloša Ćuka, našao još jedan đak kragujevačke vaterpolo škole Denis Vukosavljević.

Radnički je poveo na startu, ali je potom Solaris imao momentum i sredinom prve deonice stekao dva gola prednosti – 4:2. Već u sledeća dva napada došlo je do poravnanja rezultata, a egzekutori su bili Aleksa Ukropina i Filip Janković. Do novog vođstva Kragujevčani su stigli u finišu uvodne deonice preko Vuka Draškovića – 5:4, posle čega su seriju nastavili Nemanja Stanojević i Nikola Lukić za prvih „plus tri“ – 7:4.

Šibenčani su odgovorili sa dva brza gola preko Burburana i Jakočevića (7:6), ali je Stanojević u poslednja dva napada Radničkog u prvom poluvremenu vratio Radničkom prednost od tri gola sa dva vezana pogotka – 10:7.

U drugom poluvremenu Radnički je održavao četiri gola „viška“, a kako je meč odmicao, Stevanović je sve više u bazen slao mlađe igrače. Dva i po minuta pre kraja Aleksa Ukropina je doneo najveću prednost Radničkom (15:10), ali je Solaris do kraja ublažio poraz.

Golgeterski se najviše istakao najbolji strelac Radničkog, Nikola Lukić, koji je postigao šest golova, a pratio ga je Nemanja Stanojević sa tri.

Šumadinci će imati samo desetak sati za odmor, jer će ponovo u bazen u subotu od 10 časova, kada turnir zatvaraju utakmicom sa domaćim Mornarom.

Novi Beograd je pobedom nad Jugom osigurao prvo mesto i još jedno domaćinstvo završnog turnira Regionalne lige, a ukoliko u poslednjem kolu ne bude većih iznenađenja, u polufinalu će se gledati reprize iz prošle godine. U srpskom derbiju sastaće se Novi Beograd i Radnički, a u hrvatskom Jug iz Dubrovnika i Jadran iz Splita.

Radnički – Solaris 15:12 (5:4, 5:3, 2:2, 3:3)

SPLIT – Bazen: „Poljud“. Sudije: Siniša Matijašević i Andrija Đurašković (obojica iz Crne Gore).

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević 3, Janković 1, Vukosavljević, Antić, Ukropina 2, Poznanović 1, Pljevančić, Drašković 1, Lukić 6, Vrlić, Todorovski, Kojić. Trener: Stevanović.

SOLARIS: M. Šparada, Jakovčević 1, Erak 3, Rak 2, Čondić Kadmenović 1, Butić, Kreković, Radan 1, Penava 2, Sirovec, Burburan 1, T. Šparada 1, Štrkalj, Brajković. Trener: Seferović.

HAVK Mladost 12 : 13 Jadran HN
BVK Crvena zvezda 11 : 12 Jadran ST
Jug AO 10 : 13 Novi Beograd
Mornar BS 6 : 11 Partizan
Primorac 8 : 13 Šabac
SPD Radnički 15 : 12 Solaris