Pobedom Zvezde spuštena zavesa na omladinsku ligu

Zaostala utakmica 12. kola odigrana je na terenu SC FSB na Adi, jer je teren kraj studenjaka u lošem stanju zbog obilnih padavina. Sama igra nije bila na nekom visokom nivou, gosti iz Ljutice Bogdana posle par lošijih rezultata delovali su na terenu poput izduvanog balona.

Ipak, do prve šanse stižu crveno-beli, Radonjić je iz slobodnjaka u 13. minutu pogodio stativu. Precizniji je Brajić u 19. minutu, sa oko 20 metara šutirao je ne toliko snažno koliko precizno pogodivši desni donji ugao nemoćnog Sušića.

Potom se ušlo u mirniji tok, sledeće uzbuđenje viđeno je tek u 35. minutu. Posle udarca iz ugla za Zvezdu najviši u skoku bio je kapiten Pirgić, lopta je bukvalno za par santimetara završila iznad prečke. Igrao se 43. minut kada je viđen evro-gol gostiju. Radonjić je odigrao loptu do Pirgića, ovaj krajičkom oka video da je golman domaćih izašao i lob udarcem sa 18 metara povisio na 2:0.

Samo što se krenulo u nastavku Lečić je odigrao rukom u svom kaznenom prostoru i to je penal za Radnički. Siguran sa bele tačke bio je kapiten Miletić, ušlo se u rezultatsku neizvesnost. Upinju se igrači u plavim dresovima ne bi li došli do izjednačujućeg pogotka, međutim crveno-beli zid ispred Marinkovića je neprobojan. Najbolju priliku za izjednačenje nije iskoristio rezervista Đorđević u 87. minutu promašivši gol sa desetak metara udaljenosti.

Ovom pobedom Crvena Zvezda je jesen završila na drugoj poziciji sa 6 bodova zaostatka iza vodećeg Partizana, a Radnički je deveti sa 25 osvojenih bodova. Za sve ljubitelje "buba-mare" sledi zimska pauza, a prvenstvo u Omladinskoj ligi Srbije se nastavlja 4. marta.

RADNIČKI (NB) - CRVENA ZVEZDA 1:2 (0:2)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Ržić Uroš. POM.SUDIJE: Hrutka Marko i Piljak Andreja. STRELCI: Miletić 48.min (k.u.) (Radnički NB), Brajić 19. i Pirgić 43.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Lukešević, Cvijović i Đurić (Radnički NB), Miladinović (C.Zvezda).

RADNIČKI (NB): Sušić, Mihailović (Đurić), Komadina (Đorđević), Cvijović (Knežević), Lukešević, Crnobrnja, Ilić (Tejić), Miletić, Brašić (Lepojević), Milosavljević, Kuzmanović.

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Nedeljković, Stojsavljević, Lečić (Cvetković), Vukičević, Vidojević, Miladinović (Mimović), Ifeani, Brajić, Radonjić (Graonja), Pirgić.

RFK Grafičar 2 : 3 Brodarac
Čukarički 4 : 6 IMT
Voždovac 2 : 2 Novi Pazar
Partizan 6 : 0 Napredak
TSC 3 : 1 OFK Vršac
Rad 1 : 1 Mladost (L)