Preokret Radničkog u finišu na startu drugog turnira Jadranske lige

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

Vaterpolisti Radničkog upisali su teško izvojevanu pobedu na startu Regionalne lige, na „Banjici“, protiv kotorskog Primorca, rezultatom 11:9.

Prvi centar Radničkog Josip Vrlić je ceo meč presedeo na klupi, u pokušaju stručnog štaba da ga odmori za naporan turnirski raspored, a Kotorani su se još jednom pokazali kao izuzetno nezgodan protivnik, što su izabranici Uroša Stevanovića i očekivali u pripremi za ovaj duel. Strepeli su Šumadinci sve do samog finiša, kada je Lukić bio najprisebniji i sa tri gola rešio pitanje pobednika, a ishod je mogao da bude i potpuno drugačiji.

Kragujevčani su dobro otvorili utakmicu, pogotovo u odbrani, pa su kraj prve četvrtine dočekali sa vođstvom 2:0, golovima Jankovića i Vica, dok je sa druge strane Kotoranima trebalo skoro 10 minuta da načnu mrežu Lazara Dobožanova. Međutim, odmah zatim su i izjednačili i vratili se u igru (2:2), a u finišu poluvremena uspeli čak i da preokrenu sa dva vezana gola Vuka Draškovića – 5:4. Ipak, da rivali odu poravnati na odmor postarao se preciznim udarcem Marko Radulović (5:5).

Drašković je doneo svom timu novo vođstvo posle tri minuta igre u nastavku, a nakon izjednačujućeg pogotka Miloša Ćuka, Đorđije Stanojević je uveo Primorac u poslednju četvrtinu sa 7:6.

Bio je to i poslednji alarm za buđenje vaterpolista Radničkog. Na startu četvrtog perioda Lukić i Radulović su lepim golovima dva puta poravnavali rezultat, ali su se oba puta Crnogorci vraćali u vođstvo. Potom je Radnički propustio nekoliko dobrih prilika, a dva minuta pre kraja, na drugoj strani, Filip Gardašević je promašio peterac i propustio priliku da praktično reši pitanje pobednika. Odmah je Lukić sproveo kaznu na drugoj strani, za izjednačenje (9:9), a isti igrač se 34 sekunde pre kraja postarao i za potpuni preokret – 10:9.

Primorac je bacio sve karte u napad i krenuo napred sa golmanom, ali je Radnički uspeo da se odbrani. Ostalo je dovoljno vremena tek da Lukić pogodi nebranjenu mrežu i učini trijumf ubedljivijim.

Najefikasniji sa pet golova bio je upravo Lukić, najbolji strelac prošlogodišnjeg izdanja Regionalne lige, a pratio ga je Marko Radulović sa tri, koliko je postigao i Vuk Drašković na drugoj strani.

Pred Kragujevčanima je derbi drugog turnira, sa dubrovačkim Jugom, u subotu od 21 sat, uz direktan prenos na Arena Sportu 2.

Primorac – Radnički 9:11 (0:2, 5:3, 2:1, 2:5)

BEOGRAD – Bazen: „Banjica“. Sudije: Tomislav Copić (Šibenik) i Marko Matijević (Zagreb).

PRIMORAC: Kralj, Drašković 3, Mršić 1, Gopčević 1, Vučković, Vukasović, Paunović, Gardašević, Stanojević 2, Vujošević 1, Milić 1, Baštrica, Isljamović, Šekarić. Trener: Perović.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević, Janković 1, Ćuk 1, Vico 1, Ukropina, Poznanović, Pljevančić, Radulović 3, Lukić 5, Vrlić, Todorovski, Gavrilović. Trener: Stevanović.

Jadran ST 11 : 6 Šabac
Jug AO 17 : 12 Partizan
Mornar BS 6 : 12 HAVK Mladost
Jadran HN 11 : 12 BVK Crvena zvezda
Solaris 10 : 23 Novi Beograd
Primorac 9 : 11 SPD Radnički