Bum-Bum Bojović za novu radost Ribnice

Dobra odbojka u sportskom hramu na desnoj obali Ibra i pobeda Ribnice

Sportski hram na desnoj obali Ibra ponovo je bio lepo popunjen, a duel Ribnice i beogradskog Partizana bio je pravi derbi, jer je trećeplasirani dočekao drugoplasiranog na tabeli. Počelo je vođstvom domaćih 2-0, Partizan je okrenuo na 2-3 i bilo je jasno da ćemo gledati rezultatsku klackalicu koja je potrajala do sredine prvog seta. Bojović sa jedne,a Gruveus sa druge strane su donosili poene svojim ekipama, da bi Gajović prvim poenom na meču i to iz bloka ponovo doneo dva poena prednosti Ribnici 18-16. „Crno-beli“ su posle prve greške na utakmici Mladena Bojovića ponovo izjednačili, ali je Ribnica koji trenutak kasnije ponovo imala 22-20 pošto je Mandić ispucao loptu u aut. Ubrzo je i Milija Mrdak pokazao da mu nova hala u rodnom gradu manje odgovara nego stara, poslao je loptu u aut i Ribnica je imala velika tri poena porednosti. „Musketari“ su od tri set lopte iskoristili poslednju pošto je Ivan Todorović otpucao blok aut za konačnih 25-23. Partizan je bolje počeo drugi set, blago vođstvo je bilo konstantno na strani gostiju,a Ribnica je uglavnom preko Bojovića bila u igri. Propuštali su domaći nekoliko prilika da dođu do rezultatskog preokreta,a onda je na scenu stupio Ivan Todorović kome je danas bio 41. rođendan. odigrao je kao dečak par odbrana i napada u svom stilu i „musketari“ su poveli u ovom setu 20-19. Onda je Bojović na iskustvo izblokirao Mandića i publika je bila na nogama. Ribnica je ponovo stigla do tri set lopte, zahvaljujući fantastičnim potezima Ivana Todorovića koji je pokazao da može da odigra i na poziciji dizača više nego dobro. Kraljevčani su ipak do drugog seta došli posle osme set lopte, Stefanović je iz dubine poslao loptu za Bojovića koji je bio siguran. U ovom delu igre „crno-beli“ su napravili deset servis grešaka i značajno pomogli domaćinu da povede 2-0 u meču. Servisima Alekse Mandića, Partizan je uraganaski počeo treći set. Kraljevčani nisu imali odgovor na ovakvu igru „crno-belih“ i na semaforu je zasijalo 5-0. Bio je to razlog za prvi tajmaut Kraljevčana. Goasti su imali vođstvo od 6-0, ali su „musketari“ pokazali karakter i veliko srce. Razigrali su se u polju i ubrzo, posle nekoliko dobrih odbrana i napada, na semaforu je stajalo 8-6 za goste. Izdržao je nalet domaćih Partizan i onda krenuao u novu seriju. Posao su im olakšali domaći neverovatnom serijom grešaka, tako da je pri vođstvu Partizana 19-12, strateg „musketara“ Milan Simojlović zatražio drugi tajmaut. Nije ništa pomoglo, Partizan je rutinski završio ovaj deo igre 16-25, uz činjenicu da su se Gruveusu priključili Mandić, Petrović i Mrdak sa dvocifrenim brojem poena. U četvrtom setu ništa se nije menjalo, rezultatska klackalica, vođstvo jednog, pa drugog tima, ali je bilo vidljivo da su se „crno-beli“ podigli i da će domaćima biti teži doći do trijumfa. Sredinom ovog dela igre, Ribnica je zahvaljujući neverovatnom Mladenu Bojoviću održavala poen prednosti,a posle greške Petrovića, „musketari“ su poveli 14-12 i usledila je reakcija sa klupe Beograđana. Ribnica je ušla u seriju, stigla do vođstva 20-15 i činilo se da je posao gotov. Ali tako nisu mislili puleni Bojan Janića. Zaigrali su na sve ili ništa, iskoristili par grešaka domaćih i za tili čas na semaforu je stajalo 21-20. Bum-Bum Bojović je doneo dve meč lopte Ribnici,a Milutin Mijajlović as servisom iskoristio prvu za pobedu Kraljevčana 25-22 i konačnih 3-1.

Odbojkaši Ribnice znali da proslave veliku pobedu protiv crno-belih

RIBNICA – PARTIZAN EFBET 3 – 1 (25-23, 30-28, 16-25, 25-22)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 1000 Sudije: S. Simić (Obrenovac) i V. Cvetković (Beograd)

RIBNICA: Seizović, Stefanović 7 (1 bl, 2 sg), M. Milovanović, Todorović 14 (7 gr), Bićanin, Mijajlović 1 (as), S. Milovanović, Krsteski (libero 1), Miljković, Gajović 5 (1 bl, 2 sg), Bojović 27 (2 as, 1 bl, 5 sg, 5 gr), Maričić (libero 2), Živanović, Ražnatović 3 (3 sg, 2 gr) Trener: M. Simojlović

PARTIZAN EFBET: Mandić 13 (2 as, 1 bl, 5 gr), Gruveus 24 (1 bl, 1 as, 8 sg, 1 gr), Dopuđ, Popović (libero 2), Batak 1 (bl), Mrdak 13 (1 bl, 5 sg, 5 gr), Tadić, Janković 3 (2 bl, 1 as, 3 sg), Đurđević, Cvetković, Petrović 13 (2 bl, 5 sg, 4 gr), Bjelica 1 (bl), Kapur (libero 1), Matić Trener: B. Janić