"Majstori" nadigrani od Šapčana

Radnički je u sredu završio bitisanje u Kupu eliminacijim od Radnika iz Surdulice i okrenuo se, po njih, mnogo bitnijem takmičenju gde vodi žestoku borbu za opstanak u Prvoj ligi Srbije. Gosti iz Šapca su takođe u nezavidnoj situaciji sa samo bodom više osvojenim od Novobeograđana.

Šapčani su izašli hrabro, spremni da se nadigravaju. Inicijativu su mogli da krunišu golom u 10. minutu preko Belića, a potom i u 28. preko Pejovića, ali su njihovi šutevi sa oko 24-25 metara završili zamalo preko gola. Igrao se 37. minut kada je Mačva propustila idealnu priliku da povede. Adamović je izveo udarac iz ugla, najviši u buketu igrača bio je Radunović, ali i neprecizan sa 6 metara. Minut kasnije na centaršut Radunovića sam na petercu se našao Pejović, uputio udarac glavom, golman domaćih Lazarević je refleksno odreagovao i sačuvao mrežu. Očajna igra domaće nije koštala, na odmor se ipak otišlo bez golova.

U nastavku su domaći uspostavili ravnotežu na terenu, a u 57. minutu posle kardinalne greške Samurovića pri ispucavanju lopte Kojić se iznenada našao u prilici da učini nešto više, ali mu je lopta pobegla, a sa tim i šansa. Gosti su sve propušteno iz prvog poluvremena materijalizovali u 66. minutu. Radunović je šutirao sa 18 metara, lopta je zakačila Marjanovića, prevarila golmana Lazarevića i odsela u mreži. Dva minuta kasnije Radunović ponovo nema sreće da se upiše u strelce, jer lopta posle njegovog šuta sa oko 12 metara kači halfa domaćih Smiljanića i završava još jednom iza leđa nemoćnog Lazarevića.

Gosti nastavljaju sa atacima prema golu demoralisanih domaćina, Pejović je u 75. minutu dobro zagrejao dlanove Lazarevića udarcem sa ivice kaznenog prostora. Golman Lazarević je spasao Radnički veće blamaže i u 82. minutu, posle kardinalne greške Melentijevića bacio se u noge Radunoviću i otklonio opasnost.

Pobeda Šapčana možda jeste pomalo iznenađujuća, ali je sasvim zaslužena. Narednog vikenda Radnički gostuje u Loznici, a Mačva dočekuje Inđiju.

RADNIČKI (NB) - MAČVA 0:2 (0:0)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Simić Predrag. POM.SUDIJE: Jovanović-Džajić Nemanja i Tubić Njegoš. STRELCI: Marjanović 66. i Smiljanić 68.min (a.g.) (Mačva). ŽUTI KARTONI: Kojić i Smiljanić (Radnički NB), Pejović i Jevtić (Mačva).

RADNIČKI (NB): Lazarević, Stanković, Veličković (Ristić), Obradović (Smiljanić), Košanin (Simić), Nuredini (Đorđević), Branković (Stoisavljević), Đokić, Brežančić, Kojić, Melentijević.

MAČVA: Samurović, Popović, Stevanović, Jevtić, Vraštanović, Belić, Marjanović (Bašić), Ristivojević, Adamović, Radunović (Savković), Pejović.

OFK Vršac 1 : 0 Metalac
Inđija Toyo Tires 0 : 1 Radnički (SM)
Radnički (NB) 0 : 2 Mačva
GFK Sloboda 2 : 2 Loznica
RFK Grafičar 6 : 1 Rad
Jedinstvo (Ub) 0 : 1 IMT