Vaterpolisti Bečeja se isprsili pred iskusnijim Starim gradom

Dobrom odbranom do dragocenog boda - foto: V. Jankov

Početak nije ništa dobro za mladiće sa Tise obećavao. Beograđani su u prvom periodu utakmice igrali agresivnije i to im je donelo prednost od tri gola (5:2). Ali kako je igra odmicala, Bečejci su se oslobađali pritiska i posle prvog izjednačenja (6:6) na poluvremenu se otišlo saminimalnom prednošću gostiju.

Nastavak je ubrzo doneo novo izjednačenje 7:7 i onda se igralo gol za gol, uz prvo vođstvo Bečejaca (9:8), koje je do kraja treće četvrtine anulirano. Ponovo je Stari Grad poveo u poslednjem periodu utakmice, Bečej ubrzo izjednačio, pa minut i 39 sekundi pre kraja ponovo poveo sa 11:10, ali su Beograđani 14 sekundi kasnije iz peterca postavili konačnih 11:11.

Da je neko pre utakmice ponudio domaćinu podelu plena, oberučke bi prihvatili, posle prve četvrtine jesve izgledalo nemoguće, ali na krajuutakmice ostaje žal što se rezultatska prednost poslednjih stotinak sekundi nije zadržala.

Bečej - Stari grad   11: 11 (2:5, 4:2, 3:2, 2:2)

Bečej: Plivalište zatvorenog bazena OSC „Đorđe Predin Badža. Gledalaca: 100. Sudije: Igor Virijević (Zrenjanin) i Strahinja Jović (Subotica). Igrač više: Bečej 12 (7), Stari Grad 4 (1). Peterci: Bečej 1(1), Stari Grad 2 (2).

Bečej: Pantelić, Gribov, Sirotanović 1, Ićitović 1, Popov, Mesaroš 2, Kuprešak, F. Kovačev 1, U. Kovačev, Bošković 3 (1), Pantić 1, Stanaćev 1, Rkman, Tucakov 1.

Stari grad: Belopavlović, Popović 1, Milak, Stamatov 1, Pavlović 2, Ilić, Arsin, Kujović 1, Momčilović, Mitrović 2 (1), Čikavani 3, Radić, Aleksić, Marjanović 1 (1).