Ušće ugasilo iskru

Mladići iz razvojnog tima IMT-a danas su oprezno otvorili utakmicu protiv favorizovanih gostiju iz Bariča. Pojačani srednji red je održavao ravnotežu na terenu, a predvođeni veteranom Govedaricom i visprenim Spasojevićem ugrožavaju protivnički gol.

Ušće je povelo u 19. minutu, Panović je sjajno uposlio Đapu u srcu protivničkog šesnaesterca, on je iskoristio neodlučnost u odbrani gostiju i izašavši pred Avrama poslao ispod njega loptu u mrežu. Gosti potom igraju otvorenije, a u 27. minutu stižu i do izjednačenja. Marinković je prošao po krilu i uposlio Dragića na petercu, a ovaj klizećim startom stiže pre odbrane domaćih da ćušne loptu u gol.

Igra posle toga je još više dobila na tempu, smenjuju se napadi na obe strane, ali nema izrazitih prilika za gol, na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

Gosti su agresivni u nastavku, Milenković u 53. minutu sa ivice kaznenog prostora šutira mlako, pravo u naručje Blagojevića. Do nove prednosti međutim stižu domaći u 59. minutu. Posle ubačene lopte sa krila najviši u skoku je Govedarica, spušta loptu na nogu Noviću koji je sa 2 metra sproveo u gol. Tom prilikom je zbog drugog žutog kartona igru morao da napusti gostujući half Proković, pa su Baričani prinuđeni da pojure zaostatak sa igračem manje. Već u sledećem minutu Goranović je mogao da zapečati sudbinu gostiju, ali sa oko 14-15 metara šutira pravo u dobro postavljenog Avrama.

Iako brojčano hendikepirani gostujući igrači od 75. minuta prelaze u totalnu ofanzivu, ali odbrana Novobeograđana na čelu sa iskusnim Govedaricom odoleva iskušenjima. Čak je u prvom minutu nadoknade veliku priliku za overu pobede propustio Borović promašivši gol sa svega par metara razdaljine. Umalo u sledećem kontranapadu na drugoj strani da usledi kazna, ali je Piplica sa 13-14 metara loptu poslao tik kraj stative, tako je poslednja šansa za goste otišla u vetar.

Ovom pobedom Ušće je svoj saldo popravilo na 13 bodova, a naredne nedelje na zatvaranju polusezone u Srpskoj ligi biće gosti komšija iz Brodarca, dok Baričani dočekuju Budućnost iz Dobanovaca.

UŠĆE NOVI BEOGRAD - PRVA ISKRA 2:1 (1:1)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Marković Filip. POM.SUDIJE: Božović Goran i Radisavljević Ilija. STRELCI: Đapa 19. i Nović 59.min (Ušće NB), Dragić 27.min (P.iskra). ŽUTI KARTONI: Govedarica i Tomašević (Ušće NB), Proković (P.iskra). CRVENI KARTON: Proković 59.min (drugi žuti) (P.iskra).

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Blagojević, Đapa, Atanasković (Nikolić), Tomašević, Govedarica, Hiti, Vesić, Aćimović (Goranović), Nović (Borović), Spasojević (Milićević), Panović.

PRVA ISKRA: Avram, Marinković, Garić, Milenković (Krstović), Janković (Ramović), Aleksić, Stajić (Rajić), Proković, Lukić, Dragić (Baković), Đilas (Piplica).

Budućnost 1 : 1 BSK Borča
OFK Beograd 4 : 0 Studentski grad
BASK TEK 0 : 0 Jedinstvo
Sinđelić 0 : 0 Zemun
Borac 0 : 2 Radnički (O)
Zvezdara 2 : 1 Torlak