28.11.2012 Vinko Janković

PFL Sombor: Berićetna jesen PIK Prigrevice, Kuli brige sa fenjerom

oslednje ovojesensko kolo prvenstva u fudbalskoj ligi Područja Sombor obeležili su , sa četiri pobede fudbaleri domaćina , i sa isto toliko gosti. Minimalnom pobedom u Deronjama, i golom Radojčića iz penala u 68. minutu, fudbaleri PIK-a Prigrevice, završili su najuspešniju sezunu u poslednjih nekoliko godina.Poslednji trijumf nad Omladincem, izbranicima trenera Gorana Panjevića, bila je četrnaesta pobeda ove jeseni, a dvanaesta u nizu. U druge tri pobede gostiju, brestovčani su doneli ceo plen sa komšijskog terena u Bačkom Gračacu (1:4), a fudbaleri Zadrugara iz Srpskog Miletića, predvođeni igračem i trenerom , Damirom Vukovićem, nisu "dozvolili" iznenađenje u Riđici (0:2) i savladali su domaćeg Graničara. Za iznenađenje su se pobrinuli i fudbaleri Hajduka iz Stapara koji su u Kruščiću pobedili domaću Mladost (3:4) Najveću domaću pobedu izvojevali su fudbaleri Omladinca na Bukovcu, koji su sa 6:1 visoko porazili ratkovački Radnički. Apatinci su do bodova došli , posle pobede nad Slogom iz Čonoplje (2:0), a minimalne pobede su ostvarili gakovčani, koji su golom najboljeg igrača svoga tima, Stupara u 87 minutu, pobedili Kordun, i fudbaleri Kule, u svojoj drugoj pobedi u prvenstvu, golom Bukajlovića u 12 minuti, porazili karavukovački Polet. 26 postignutih golova u ovome kolu, ili 3,2 po utakmici, 24 žuta i tri crvena kartona, jedan dosuđen, i realizovan,penal, 130 gledalaca u proseku, ili ukupno oko 1100 je posmatralo mečeve a to su brojke koje su obeležile poslenje mečeve ove jeseni na terenima gde se igraju utakmice Područja. Do prvog prolećnog kola, stanje na vrhu tabele je i dalje nepromenjeno, prvi su fudbaleri iz Prigrevice,sa 43 boda, a prate ih Miletićani sa 36 i Apatinci sa 34, a četvrti BSK iz Bačkog Brestovca ima 29 bodova. Na začelju trinaesti Graničar iz Riđice ima 14, četrnaesti Polet 13, pretposlednji ratkovački Radnički 12 i poslednja Kula 8. Najefikasniji tim lige je prvak PIK Prigrevica sa 41 datim i 11 primljenih golova,a drugoplasirani Zadrugar ima dva gola manje data, a dva više primljena. Najmanje golova je primila odbrana apatinaca ,svega 4, a najmanje golova su postigli napadači kljajićevačkog Korduna,svega 12. Najviše poraza imaju fudbaleri Kule, 11, a najviše golova je primila odbrana Radničkog (44). Ovo prvenstvo obeležila je relativno korektna i disciplinovana igra i ponašanje fudbalera. Od stodvadeset odigranih utakmica, nijedna nije prekinuta i takmičarska komisija nije imala posla oko registrovanja završenih mečeva. Lepo vreme ove jeseni išlo je na ruku svima koji su pratili mečeve lige Područja Sombor i ostaje nada da će i proleće biti slično, a možda i, bolje, pa se s pravom očekuju dobre partije i u drugom delu.