Samo remi plavo-belih u gradskom derbiju

Duel dva najtradicionalnija tima u šampionatu u kom se danas ova dva tima takmiče je doneo očekivanu neizvesnost, ali i propuštenu priliku da naš tim po svemu prikazanom zasluženo uknjiži nova tri boda. Na kraju, oba tima su uzela po jedan osvojeni bod, bez ijednog postignutog pogotka. OFK Beograd - Zemun 0-0.

Po predivnom ambijentu, gde su ton celom događaju dali navijači oba tabora, po sunčanom vremenu i pred preko 1000 gledalaca, viđena je otvorena igra i dosta šansi pred golom gosta. Prvo poluvreme je bilo izjednačeno. Zemun je delovao u pojedinim trenucima kao konkretniji tim, ali nismo videli previše šansi pred oba gola.

U nastavak igre OFK Beograd je ušao silovito! Zaista je neverovatno kako nisu uspeli da realizuju barem jednu, od toliko šansi pred golom Mitrovića. Prilike su se ređale kao na traci. Najveći broj njih je propustio Bajić koji je pokazao veliku želju, ali nije imao završni pas.

Nakon 90 odigranih minuta meča srećniji su itekako bili Zemunci. Uspeli su da odbrane svoj gol i zadržali su tri boda prednosti nad Romantičarima.

Već u sredu je na programu utakmica protiv Brodarca u okviru Kupa Beograda, a narednog vikenda plavo-beli gostuju u Surčinu domaćem Jedinstvu.

Budućnost 5 : 1 Studentski grad
BSK Borča 0 : 1 Jedinstvo
OFK Beograd 0 : 0 Zemun
BASK TEK 2 : 0 Radnički (O)
Sinđelić 4 : 1 Torlak
Borac 1 : 6 Brodarac
Zvezdara 2 : 0 Prva iskra
Teleoptik 4 : 2 Ušće Novi Beograd