Podela bodova najpravedniji ishod današnjeg meča u Zaječaru

Po idelnom vremenu za igru danas su fudbaleri Timoka na Gradskom stadionu na Kraljevici dočekali ekipu Budućnost iz Popovca u okviru 11. kola Srpske lige „Istok“. Gosti iz Popovca su ušli u meč kao favoriti jer se posle 10 odigranih kola nalaze na visokom drugom mestu dok su zaječarci u zoni ispadanja i grčevito se bore za opstanak.

Gosti su bolje otvorili meč i više napadali dok su domaći igrači oprezno čuvali svoj gol i pokušavali iz kontre da iznenade golmana Tomu Kokovića. Nakon 20 minuta igre prve prilike su stvorili gosti ali je udarce Filipa Stojeva i Luke Petrovića odlično izblokirao štoper Nikola Nikolić koji je danas igrao na vrhunskom nivou. U 31. minutu posle kornera koji je izveo igrač Timoka Miloš Slavković, Slobodan Stojković je nespretno intervenisao u svom šesnaestercu i glavom zatresao sopstvenu mrežu za neočekivano vođstvo domaćina od 1:0. Ponadali su se ljubitelji fudbala u Zaječaru da će Timok upisati prvu pobedu na svom terenu ali su gosti u dva minuta postigli dva gola i preokrenuli rezultat. Prvo je u 38. minutu kapiten Marko Ranđelović glavom savladao golmana Aleksandra Jovanovića a odmah u sledećem napadu u strelce se upisao i Dušan Milanović na asistenciju Filipa Stojeva. Ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Na poluvremenu je Šef Stručnog štaba Timoka Vojkan Rajčić izvršio dve izmene i dodatno osvežio ekipu. U 70 minutu Nikola Nikolić je glavom uputio udarac na gol gostiju ali je mreža mirovala. U 75. minutu dobar šut Andreje Stamenkovića sa 25 metara završava pored gola. Samo minut kasnije gosti su zapretili preko Dušana Milanovića koji je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca pod samu prečku ali se istakao golman Aleksandar Jovanović i krajnjim naporom spasio svoju mrežu. Samo što je ušao u igru centarfor Branko Šević je nakon odličnog dobacivanja Andrije Stamenkovića lobovao golmana Tomu Kokovića i poravnao rezultat na konačnih 2:2.

Gosti iz Popovca su bili bolji rival u prvom poluvremenu, a domaćin u nastavku susreta, pa je podela bodova najpravedniji ishod ovog susreta.

TIMOK 1919 – BUDUĆNOST 2:2 (1:2)

ZAJEČAR: Gradski stadion na Kraljevici. Gledalaca 300. Glavni sudija Nikola Đorđević (Leskovac), pomoćnici Petar Petković (Leskovac) i Nemanja Kostić (Leskovac). Strelci: Slobodan Stojković u 31. minutu (autogol), Branko Šević u 77. minutu (Timok 1919), Marko Ranđelović u 38. i Dušan Milanović u 39. minutu (Budućnost). Žuti kartoni: Nikola Nikolić, Marko Đorđević, Lazar Petrović (Timok 1919), Mateja Stojanović i Toma Koković (Budućnost)

TIMOK 1919: Jovanović, Milovanović (Stanar), Petrović, Nikolić, Jakovljević (Šević), Stamenković (Božić), Denić, Đorđević, Slavković, Popović, Bogojević (Ranđelović)
BUDUĆNOST: Koković, Miletić, Milošević, Stojanović, Ranđelović, Milanović, Petrović (Ranđelov), Stojković, Nikolić, Mitković (Stanković), Stojev (Đorđević)

Car Konstantin 1 : 1 Radnički (P)
Pčinja 4 : 1 Dunav
Timočanin 1 : 2 Jedinstvo (P)
Meševo 0 : 1 Vlasina
OFK Brzi Brod 0 : 2 Radnički (S)
SFS Borac 2 : 1 GFK Jagodina