Sokolovi preleteli Brodarac

Dva tima iz sredine tabele odigrala su danas utakmicu pred malobrojnim ljubiteljima fudbala koji su se okupili kraj Careve ćuprije. Sokolovi su već u 7. minutu stigli do prednosti, Đokić se prošetao kroz odbranu gostiju i kada je stigao na desetak metara udaljenosti od gola poslao preciznu loptu od stative u mrežu.

Gosti su vrlo brzo mogli doći do izjednačenja, nakon samo 3 minuta igre, Tejićev šut sa ivice kaznenog prostora odbranio je Knežević. Međutim, u 12. minutu golman domaćih je bio nemoćan posle udarca glavom Vukosavljevića iz neposredne blizine, Brodarac je ponovo u egalu.

Igra se otvoreno na obe strane, puno je lepih akcija i duela, a Baskovci u 21. minutu ponovo stižu do prednosti. Stojanović je bio najprisebniji u šesnaestercu gostiju i volej udarcem poslao loptu iza leđa nemoćnog Marića. Samo minut kasnije golman gostiju se istakao odbranom, Ivan Jovanović je šutirao sa svega 5 metara udaljenosti, ali se Marić bacio poput mačke i sačuvao mrežu. U 28. minutu je došao do izražaja i domaći golman odbranivši snažan šut Daničića sa 18 metara. Igračima je ponestalo snage pa je poslednjih 15 minuta tempo opao, ali sveukupni utisak iz prvog poluvremena je pozitivan.

Osvežili su se igrači i već posle pola minuta igre u nastavku Avramović sa dvadesetak metara traži rogalj gola gostiju, nažalost njegovih saigrača nije bio precizan. Tejić je u 49. minutu uzvratio, njegov šut glavom sa 7 metara završio je u naručju Kneževića. Upinjali su se gosti da još jednom dođu do izjednačenja, bacili sve karte na napad, međutim u 65. minutu domaći umalo nisu uvećali prednost. Naime, Đokić je uputio drop-kik sa 18 metara, Marić je fenomenalnom intervencijom odbranio ovaj težak šut.

Mnogo sadržajnije je bilo prvo poluvreme, nastavak nam je pružio više borbe, a manje kvaliteta. Gostima je nedostajao završni pas da ugroze domaćeg golmana, dok su gosti efikasniji i još jednu svoju šansu pretvaraju u gol. Igrao se 83. minut kada je kao tajfun po krilu prošao Deljanin i uposlio na 3 metra ispred praznog gola Stojanovića, koji je samo poturio nogu za konačnih 3:1.

BASK TEK će u 11. kolu biti gost Torlaka na Adi, a Brodarac dočekuje "Orlove" sa Vračara.

BASK TEK - BRODARAC 3:1 (2:1)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Jeremić Ivan. POM.SUDIJE: Milanović Stefan i Radisavljević Ilija. STRELCI: Đokić 7. i Stojanović 21. i 83.min (BASK TEK), Vukosavljević 12.min (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Andić i Pavlović (BASK TEK), Mulić i Lazić (Brodarac).

BASK TEK: Knežević, Đermanović, Karišik (Lukić), N.Jovanović, Andić, Šljivić, Đokić, I.Jovanović (Bibić), Stojanović, Milisavljević (Pavlović), Avramović (Deljanin).

BRODARAC: Marić, Adžić, Miljković (D.Bojović), Lazić, Mulić (Maljukan), Jovićević (Manić), Daničić, Vukosavljević, Tejić (Petković), Mijailović (M.Bojović), Radojičić.

Budućnost 2 : 0 Jedinstvo
Studentski grad 1 : 2 Zemun
BSK Borča 2 : 2 Radnički (O)
OFK Beograd 1 : 1 Torlak
BASK TEK 3 : 1 Brodarac
Sinđelić 1 : 1 Prva iskra